אולפנת צביה חפץ חיים
אולפנת צביה חפץ חיים

בת השואפת להתקדם ולהצטיין בכל התחומים – התורני, החברתי והלימודי.אולפנת צביה חפץ חיים - קיבוץ חפץ חייםֿ

, כ"ג בטבת תשע"ב

אולפנת צביה חפץ חיים הצטרפה לפני 9 שנים לרשת “צביה”. במהלך השנים האחרונות בסיוע המועצה האיזורית נחל שורק ויחד עם התפתחות היישובים הפכה האולפנא לאבן שואבת לבנות האיזור, תוך שהיא נותנת מענה תורני, חינוכי ולימודי לכל בת החפצה להתקדם ולהצליח בתחומים אלה.

בראש האולפנא עומד הרב דוד הורוביץ ויחד איתו מנהלת התיכון אתי פלדהיים וצוות מקצועי של מורות, מחנכות ויועצות העושה את עבודתו באהבה ובאמונה. כל אלה מופקדים על ‘התורה’, כאשר על ‘הקמח’ מופקד המנהל האדמיניסטרטיבי יונתן ניסימי וצוות המנהלה. לפני 6 שנים מנתה האולפנא 120 תלמידות וכיום לומדות בה כ- 320 בנות.

שמה הטוב של האולפנא הולך לפניה והדבר בא לידי ביטוי בצמיחת האולפנא הן בכמות והן באיכות. מה האני מאמין של האולפנא? ה”אני מאמין” של האולפנא מורכב משני תחומים. הראשון הוא חינוך תורני ומצויינות בכל התחומים. חינוך הבת לשאוף להיות הכי טובה בכל תחום – תורני, לימודי וחברתי. הבסיס לכל אלה הוא החינוך האישי שבעזרתו מעצבת הבת את דמותה בהווה ובעתיד. התחום השני הוא תורת חיים של שליחות. להבין ולהפנים שתורתנו היא תורת חיים הקשורה לכל תחומי החיים, ומתוך כך לדעת ולזכור כי אנו מצויים בתהליך בו כל אחת ואחת סוללת את דרכה באופן אישי ויוצרת בעזרת התורה והמצוות את הבסיס לחיים של שליחות למען החברה במדינת ישראל, העם והארץ.

מהם המקצועות והמגמות באולפנא? הבסיס לכל תחומי הדעת הנלמדים באולפנא הינו לימודי הקודש. קרוב למחצית השעות מוקדשות לתנ”ך, תושב”ע, הלכה, מחשבת, אמונה ומוסר. תוכנית הלכה יומית של רשת צביה בה זכו תלמידותינו במקום הראשון בחידון הארצי. המגמות העומדות לבחירה בפני התלמידות הן: פיזיקה, ביולוגיה, פסיכולוגיה-סוציולוגיה, תקשורת-קולנוע ועיצוב גראפי.הבנות לומדות את כל מגוון המקצועות בהתאם לתכנית משרד החינוך וניגשות לבחינות הבגרות ברמה של עד 5 יח”ל. באנגלית קיימת קבוצה הלומדת ברמה של 7 יח”ל וגם תכנית לדוברות אנגלית. יש לציין כי בשנים האחרונות אחוז הזכאות בבחינות הבגרות עומד על 94% . בתוך מערכת הלימודים משולבים חוגי העשרה לכיתות ז’-ח’-ט’ ובהם מגוון חוגים: מקהלה, דרמה, בישול, מחשבים,תפירה, ליצנות רפואית התעמלות, פרחי רפואה, תזונה נכונה ורפואה טבעית.

מה מייחד אתכם משאר האולפנות? אנו אולפנא אקסטרנית ויחד עם זאת מצליחים ליצור בקרב הבנות אוירה ביתית ומשפחתית המאפשרת לכל בת ובת להשתלב באופן אישי ולהביא את יכולותיה לידי ביטוי מירבי בכל תחום ותחום.

איך משיגים זאת? בעזרת יחס אישי מצד הצוות ויצירת הווי מיוחד במסגרת החינוך החברתי. בנוסף – מדרשה תורנית, ערבי כיתה ושבתות בהם נשארות הבנות לפעילות ושינה באולפנא. הפעילות החברתית מתבצעת ע”י הרכזת החברתית ולכל שכבה ישנה מדריכה בת שירות ויחד הן מהוות צוות הדרכה איכותי הנותן תוספת חינוכית וערכית לתלמידות.

אלו תלמידות מתאימות למסגרת שלכם? האולפנא מיועדת לכל בת השואפת להתקדם ולהצטיין בכל התחומים – התורני, החברתי והלימודי. תלמידה אשר מתחברת ל”אני מאמין” של האולפנא ורוצה ומוכנה לעמול כדי להגשים אותו מתוך אהבה ואמונה – תמצא אצלנו את מקומה יחד עם שאר התלמידות הבונות את האולפנא ונבנות יחד עמה. בת השואפת להתקדם ולהצטיין בכל התחומים – התורני, החברתי והלימודי.אולפנת צביה חפץ חיים - קיבוץ חפץ חייםֿ