ישיבת צביה קטיף- גאולת התורה
ישיבת צביה קטיף- גאולת התורה

הקמתה של הישיבה היא ביטוי לאמונה הגדולה בגאולה של עם ישראל ובגאולת התורה והארץ לאור משנתו של מורנו הרב קוק זצ”ל

, כ"ג בטבת תשע"ב

הישיבה נקראת על שמה של ישיבת צביה-קטיף שנסגרה בזמן הגירוש מגוש קטיף. הקמתה של הישיבה היא ביטוי לאמונה הגדולה בגאולה של עם ישראל ובגאולת התורה והארץ לאור משנתו של מורנו הרב קוק זצ”ל. הישיבה הוקמה מתוך רצון לתת מענה לקהילה הדתית הגדולה שצמחה באזור כולו, ומתוך שאיפה להוות מגדל אור של תורה לכלל התושבים.

מתי הוקמה הישיבה, על ידי מי ומי עומד בראשה?הישיבה הוקמה בשנת הלימודים תשס”ט על ידי רשת צביה והמועצה האזורית נחל שורק. הרב יועד אהרוני נקרא לעמוד בראשה ולהקים אותה. בשנתה הרביעית, מונה כעת הישיבה כ– 250 תלמידים, הלומדים בכיתות ז’-י”ב, ובשנה הבאה אי”ה מספר התלמידים צפוי לעבור את ה 300- . אנו מוסד שגדל וצומח מדי שנה ב”ה. הישיבה מיועדת לתלמידים שרוצים לצמוח כבנים נאמנים לתורה ולעם, שמוכנים לעמול בלימוד התורה והמקצועות הכלליים, ושרואים בחיבור שבין הקודש לעולם המעשה את הנתיב המרכזי בו צריך ללכת יהודי.

מה ה”אני מאמין” שלכם?הישיבה מאמינה שאין דרך אחת כלפי שמיא, ומספר הנתיבים בעבודת ה’ כמספר הנשמות הקיימות בקרבנו. אנו שואפים להדריך כל אחד מהבנים על פי הדרך התואמת לו, אך כולם שותפים בחיבור לקודש אותו הם יביאו לידי ביטוי בעולם המעשה. אנו שואפים להכיר כל תלמיד באופן אישי ומעמיק, ולקדם אותו מהמקום שהוא נמצא בו. אנו רוצים להביא את הבנים למצוינות בכל תחומי הלימוד, מתוך רצון לראות אותם שותפים לעשייה במדינת ישראל, ומממשים בחייהם היומיומיים את החיבור לתורה שקיבלו בישיבה.

מה הם המקצועות והמגמות בישיבה?הישיבה שמה דגש מרכזי על לימודי הקודש. בכיתות החטיבה חילקנו את הבנים להקבצות לימוד בגמרא, במטרה להעצים את חשיבות הלימוד ולתת מענה אמיתי הן למצטיינים והן למתקשים. בנוסף לכך לומדים הבנים תנ”ך, משנה, הלכה,מחשבת ישראל, ותלמידי החטיבה שותפים ב”מקום שליבו חפץ” בו כל אחד מתקשר לתחום בתורה שקרוב לליבו. בלימודים הכלליים ישנם לימודי מתמטיקה ואנגלית המתקיימים בהקבצות של 3, 4 ו 5- יח”ל.

בישיבה נלמדות שלוש מגמות: פיזיקה, ביולוגיה, ותקשורת- קולנוע, ובשנה הבאה תיפתח מגמה נוספת. השנה נפתחו כיתות בית מדרש בחטיבה ובתיכון, בהן לומדים תלמידים מצטיינים את לימודי הגמרא בעומק וברמה גבוהה. תלמידי החטיבה המצטיינים שותפים לפרויקט “מצויינות 2000 ”, ותלמידים נבחרים מכיתות התיכון שותפים ללימודים באוניברסיטת בר-אילן.

אילו תלמידים מתאימים למסגרת זו? אנו מחפשים תלמידים שמחים עם נפש בריאה שרוצים להיות שותפים בעבודה אישית – תורנית ולימודית. אנחנו לא מסתכלים רק על ההישגים אלא בעיקר על המוטיבציה, והישגים במבחנים לא יהיו המרכיב המרכזי שעליו נתבונן. אנו מחפשים הורים שרוצים להיות שותפים עם הישיבה בחינוך בנם, ולא כאלה ששולחים את בנם למרחקים מתוך רצון לא מודע לשחרר את עצמם מהאחריות על החינוך.

מתי מתקיימים ימי עיון לפני מועדי מבחני הכניסה? ערב הסברה כללי ויום פתוח כבר התקיימו, ומאות רבות של הורים ותלמידים פקדו את הישיבה. ההרשמה לבחינות הכניסה בעיצומה והמבחנים יתקיימו ביום ראשון ה’ בשבט  (29.01.12) יש להירשם מראש במשרדי הישיבה.