גבעתיים: אושרה בניית המגדל הגבוה בישראל

מגדל בגובה 70 קומות יבנה בעיר גבעתיים, חלק קטן ממנו ישמש את עיריית גבעתיים ויתר השטחים ישמשו למשרדים, למסחר ולמלונאות.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ט' בשבט תשע"ב

מתחרה. מגדלי תל אביב
מתחרה. מגדלי תל אביב
פלאש 90

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה בתל אביב (ועדת ההתנגדויות) בראשות גילה אורון, הממונה מחוז תל אביב במשרד הפנים, אישרה בניית מגדל בן 70 קומות בכניסה לגבעתיים שישמש כמרכז משרדים, כנסים, מלונאות וכן משרדים עבור עיריית גבעתיים.

המגדל, יכלול תעסוקה מלונאות ומרכז מסחרי בגובה של כ- 70 קומות, ובהיקף שטח של 84,200 מ"ר בכניסה המערבית של גבעתיים בין הרחובות שפע טל, ערבי נחל ורצועת האיילון.

מתוך סה"כ השטחים נקבע בתכנית כי 3000 מ"ר עד 6000 מ"ר ייועדו למרכז עסקים וכנסים ו- 3000 מ"ר עבור עיריית גבעתיים.

מיקומו של המגרש ששטחו מעל 10 דונם בכניסה הראשית לגבעתיים ובסמיכות לתחנת רכבת ארלוזורוב ולתחנות עתידיות של הרכבת הקלה ובסמיכות לאזור התעסוקה של הבורסה ברמת גן וכן הגשרים והדרכים הסובבים אותו הביאו את הוועדה לכלל מסקנה כי במקום זה ראוי ונכון לקבוע מגדל משרדים גבוה ולהקצות לו שטחי בנייה בהתאם.

התכנית שמה דגש בהוראותיה על תנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים וקובעת מעבר להולכי רגל ורוכבי אופניים מרחוב ערבי נחל אל שטח עיריית תל אביב וכן מעבר תת קרקעי מפינת  הרחובות יגאל אלון וערבי נחל אל המעברים הציבוריים בתכנית ומעבר דרך גשר הולכי רגל מעל רחוב שפע טל אל רמת גן.

התכנית היא בהתאם למדיניות משרד הפנים אשר נקבעה בתכנית המתאר המחוזית תמ"מ/5 לריכוז תעסוקה במע"ר המטרופוליני ובסמיכות לתחנות הסעת המונים, תוך שימת דגש על פיתוח המרחב הציבורי ויצירת נגישות הן להולכי רגל והן לרוכבי אופניים.