הדרך אל הקוגל עוברת במגרש...
הדרך אל הקוגל עוברת במגרש... עיריית ירושלים

לאור הצלחת היוזמה בשנה שעברה עירית ירושלים החליטה לקיים גם השנה את ליגת הכדורסל לקהילות בתי הכנסת בעיר ולהפכה למסורת. בעקבות הביקוש הרב העירייה תכפיל את מספר הקבוצות המשתתפות ל-16, כאשר בעונה הקודמת הליגה מנתה 8 קבוצות מבתי כנסת ברחבי העיר.

תהליך ההרשמה נפתח לפני כשבועיים, כאשר ההרשמה היא בצורת "כל הקודם זוכה", כלומר עד לרישום של 16 קהילות בליגה או עד לסוף חודש פברואר. באגף הספורט בעירייה מציינים כי הרישום עד כה מרשים ומשביע רצון. במשחקי הליגה יכולים להשתתף כל החברים המשתייכים לקהילה של אותו בית כנסת מגיל 21.

לצורך קיום הליגה, מקצה העירייה 80,000 אלף ש"ח אשר ישמשו את הקבוצות לצורך שכירת המגרש, רכישת מדים ייצוגיים, שיפוט ופרסים.

ליגת הכדורסל לקהילות בתי הכנסת היא פרי יוזמתם של תושבים ירושלמים, אשר פנו אל לשכת ראש העיר ואגף הספורט בבקשה לקיימה, והעירייה הרימה את הכפפה ונעתרה לבקשה. בשנה שעברה ניצחה קהילת "ניצנים" את קהילת "רמב"ן" בתום דרבי מותח של שכונת קטמון.

ניר ברקת, ראש העיר: "עונת המשחקים האחרונה יצרה הד גדול בכל קהילות בתי הכנסת בעיר וגרמה לביקוש חסר תקדים מצד קהילות מתפללים רבות שרוצות להירשם ולהתחרות במסגרת הליגה. אנו הופכים את הליגה למסורת ומזמינים את כל הקהילות מכל הגוונים, דתיים-סרוגים וחרדים כאחד לבוא ולהירשם".