הצליחו להימלט
הצליחו להימלטשומרון

רכב ישראלי נחטף לפנות בוקר (שישי) סמוך לכפר דומא מזרחית לגבעות שילה שבבנימין. ברכב נסעו שני בחורים, כאשר עשרה רעולי פנים התנפלו על הרכב.

אחד הנערים ברח רגלית והגיע ליישוב אש קודש כעבור 40 דקות ודיווח על האירוע. הנער השני נעדר והחלו חיפושים אחריו.

לאחר זמן קצר נמצא הנער באש קודש. הרכב הגנוב נמצא בתוך הכפר דומא לאחר שעבר תאונה.

לפני כשבועיים ניסו פלסטינים לחטוף רכב ישראלי בכביש הגישה למגרון. נהגת שנסעה על ציר 60 פנתה בשביל עפר לכיוון מגרון ואחריה פנו שני רכבים פלסטינים. אחד הרכבים עקף אותה ובלם בפתאומיות. כשעצרה את רכבה יצא אחד הבחורים והגיע אליה לחלון. הנהגת נמלטה עם רכבה לכיוון מגרון.

בחודש מאי נחשפה חולייה מפגעים, שכללה שניסתה לבצע פיגועי חטיפה ביו"ש  במסווה של שוד רכב. המפגעים צעירים, תושבי רמאללה וסביבתה, ביצעו מספר ניסיונות חטיפה, בנסיבות מחמירות, של אזרחים ישראלים, לצורך מיקוח על שחרור אסירים פלסטינים.

בראש החוליה, בת תשעה חברים, שחלק מאנשיה עצורים בישראל, ואחרים נעצרו ונחקרו בידי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים, עמד מחמד מנזר מחמד רמדאן, בן 22, תושב רמאללה.

חברי החוליה, המזוהים עם ארגון "החזית העממית לשחרור פלסטין" (חז"ע), נערכו לקראת ביצוע הפיגועים באמצעות רכישות של שוקר חשמלי, גז מדמיע, אלות ואקדח מצית, הנראה כמו אקדח אמיתי. החוליה השתמשה בתצפיתנים, שהתריעו בפניה על התקרבות כלי רכב ישראליים. את החטוף הם התכוונו להחביא במערה או בדירת מסתור ברמאללה, ואף תכננו לצלם את החטיפה ולהעלות את הסרט לאינטרנט, כדי לקדם את המו"מ על שחרור החטוף.

במהלך חודש מרס יצאו חברי החוליה בכלי רכב שכורים למספר נסיעות באזור בנימין, במהלכן ניסו לבצע חטיפה, אך ללא הצלחה.