דורון נשר
דורון נשרמתוך ויקיפדיה

ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ שיגרה הבוקר (ראשון) מכתב ליו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות, ח"כ חיים כץ, בו דרשה את כינוסה של וועדת העבודה,הרווחה והבריאות, לדיון במחדל התנהלות מד"א במקרה של השחקן דורון נשר.

"כפי הנראה, האירוע המתואר לעיל הינו מחדל עצום", כתבה שמאלוב-ברקוביץ, "לא ייתכן כי בשל נהלים ישנים של מד"א, דורון נשר עשוי לאבד את חייו. זהו אומנם מקרה ראשון שקיבל תהודה ציבורית רבה, אך ייתכן כי קרו מקרים דומים בעבר לא ניתן להרפות מהשאלה מה היה קורה אם נשר היה מפונה בזמן לבית החולים".

שמאלוב-ברקוביץ ציינה כי "אין כלל ספק כי הזמן בו ניסו הפרמדיקים לשכנעו להתפנות היה קריטי מבחינת הטיפול הרפואי שיכל היה להינתן לו בבית החולים".

"על כן, אני מבקשת בזה לכנס באופן דחוף את וועדת העבודה, הרווחה והבריאות, בעודנו בפגרה, על מנת לבדוק האם היה מחדל בהתנהלות מד"א באירוע זה, לבדוק מה הם נהלי מד"א בדבר פינוי בכפייה, מה הם הוראות משרד הבריאות בנושא זה, ובמידת הצורך, להתקין תקנות מד"א לפינוי חולה המסרב להתפנות, וזאת כאשר נשקפת סכנה לחייו ולהביא לשינוי חקיקה בסמכויות מד"א לפינוי בכפייה".

היוצר והבדרן דורון נשר (58) עבר בסוף השבוע אירוע מוחי קשה ואושפז בבית החולים בילינסון שבפתח תקווה.

נילי, רעייתו של נשר, סיפרה על הקושי לפנות את בעלה לבית החולים מביתם מכיוון שסירב לשתף פעולה עם צוות מגן דוד אדום. "עומדים לי בבית שלושה בחורים ממד"א ומסרבים לפנות את בעלי שנמצא בשיא האירוע המוחי", אמרה רעייתו, "אני חושבת שזו שערוריה, לא הרגשתי אף פעם כזה חוסר אונים". לדבריה, היא פינתה את בעלה לבית חולים באופן עצמאי כשהוא מגולגל בשטיח, זאת על מנת למנוע פגיעות פיזיות.