מוטי יוגב
מוטי יוגב ערוץ 7.

היום בשעה 17:00 מתכנסת ועדת הבחירות לבית היהודי על-מנת להכריע האם לאחד את ההצבעות ליו"ר ולרשימה או להשאירן במתכונתן הנוכחית בהצבעות נפרדות.

אל"מ (במיל.) מוטי יוגב, המתמודד על מקום ברשימת המפלגה לכנסת, מתייחס לדבריה החריפים של השופטת פריש נגד מהלך הניסיון לאחד בין תאריכי הבחירות לראשות המפלגה ולרשימה לכנסת ואומר: "דווקא כעת כשאנו נמצאים בנקודת זמן היסטורית עבור הציונות הדתית. מהלך בו הביע הציבור הרחב אמון במטרה להביא למפלגה ציונית דתית הגדולה והמשפיעה ביותר שניתן, דווקא כשהצלחנו להוביל מהלך שמאחד את כל גווני הציונות הדתית, במהלך חסר אחריות מנסים גורמים שונים  מתוך המערכת ומוכנים לשבור את הכלים על-חשבון טובת כלל הציונות הדתית ואחדותה".

עוד אומר יוגב: "נלך לבחירות במתכונתן, ניתן לעשרות אלפי המתפקדים להביע בקלפי את דעתם החופשית ונזכה לנבחרים ראויים ולמפלגה ציונית דתית הגדולה והמשפיעה ביותר במערכת הפוליטית".

 בתוך כך, פנה יוגב במכתב חד משמעי לוועדת הבחירות בראשותו של הרב דני טרופר, הדורש לבטל לאלתר את ההחלטה לאחד את הבחירות ליו"ר המפלגה עם הבחירות לרשימת הבית היהודי.

במכתבו מציין יוגב: "בעבר פניתי אליכם מספר פעמים בדבר הצורך החיוני לאחד את ימי הבחירות ושללתם את בקשתי/טענותי. לשנות כללי בחירות בשלב זה בהליך הבחירות, יש מראית עין של חוסר נקיות והטייה של התוצאות, המשרתות  מועמד מסוים".

"כל שינוי בשלב זה בתהליך שאינו נובע מאילוץ, כגון הצורך להאריך את זמן הערעורים על ספר הבוחרים,  אל לוועדה לשנותו עכשיו וח"ו לאבד בכך את האמון הציבורי בוועדה ובתהליך כה חשוב שזכיתם להוביל , שעד עכשיו ב"ה, ניתן האמון והתהליך מוצלח. בעבר אמרו:" אם ננעלו שערי נדיבים-שערי קומבינות לא ננעלו". אלה הליכים שהציבור מאס בהם. עקב הליכים פנימיים שכאלו נעשינו קטנים. אי אפשר להמשיך ולייצר מראש כללים ואח"כ לשנות כללים בהתאם לרצון מועמד זה או אחר וכביכול רוב הנתון לו בוועדה".

עוד קבע יוגב במכתבו כי "חוות הדעת של השופטת פריש נגד שינוי זה מחייבת את חברי הוועדה להימנע משינוי זה וח"ו לשאת באחריות של פגיעה בעת  הזו בתהליך ולהביא ח"ו לפגיעה משמעותית בו".