אנרכיסטים בחברון
אנרכיסטים בחברון חיים בלייכר

תחת הקריאה 'אתם לא לבד' מתארגנת בימים אלה הזדהות עממית מכלל רחבי הארץ עם מתיישבי דרום הר חברון. במסגרת זו מתוכננת לצאת בבוקר יום שישי הקרוב שיירת כלי רכב לעבר ישובי האזור במגמה לחזק את ידי המתיישבים לנוכח המתקפות הסדרתיות נגדם.

מאחורי המהלך, שאליו חוברים כמה ארגונים, עומדת תנועת 'נשים בירוק'. המארגנות והיוזמות, יהודית קצובר ונדיה מטר, רואות במסע כלי הרכב אמירה הכרחית אל מול המתקפות המשולבות שסופגים המתיישבים מידיהם של ערבים, אנרכיסטים, גורמים האירופים ובאחרונה אף משטרת ישראל, כפי שהתברר באירוע המסתערבים בסוסיא.

למהלך שותפים ועד מתיישבי בנימין בראשות איציק שדמי, ועד מתיישבי השומרון בראשות בני קצובר, ותנועת קוממיות בראשות יהודה עמרני. כאן המקום לציין את מכתבו החריף של בני קצובר  לשר לבטחון הפנים יצחק אהרונוביץ, ובו דרישה להדיח את המפקדים שנתנו אישור למבצע המסתערבים כנגד מתיישבים יהודים.

בהודעה של הארגונים לקראת מבצע ההזדהות ביום שישי הקרוב נכתב: "אנו באים לומר לכם: אינכם לבד, אנשי דרום הר חברון החלוצים. האנרכיסטים והגופים האירופאים המשופעים בכסף, המגיעים אליכם מדי שבוע כדי לגרש אתכם מעל אדמתנו, לא יכריעו אתכם".

הקש ששבר את גב הגמל הוא אירוע שהתרחש באחרונה בסוסיא ובו שיגרה המשטרה לעבר שטחי הישוב שוטרים מוסווים כערבים, וכשיצאו המתיישבים להגן על יישובם נעצרו בטענת שווא של אלימות.

"אנו מבינים ושותפים להרגשה הקשה והבלתי נסבלת כאשר שוטרי משטרת ישראל פועלים נגד יהודים בבואם לסוסיא מחופשים לערבים, וכאשר בחורינו יוצאים להגנת הישוב, מוצאים עצמם במעצר", מוסיפות וכותבות קצובר ומטר ומוסיפות: "מסתערבים נגד יהודים זוהי הפרה בוטה של הבסיס המשותף עליו אנו יושבים. מסתערבים מפעילים נגד אויב".

בדבריהן מביעות השתיים שאט נפש משימוש בשוטרים מסתערבים נגד יהודים. "מלבד הדה-לגיטימציה שמנסים לעשות למתנחלים, יש כאן סיכון חיי אדם. משטרת ישראל מגלה אוזלת יד מתמשכת נגד הבדווים והערבים המשתלטים על שטחי דרום הר חברון. אין היא מעיזה להיכנס לכפרים הערבים והבדווים. רק על היהודים הם יודעים להיות גיבורים".

לאירוע שיירת כלי הרכב חברו גם ועדי המתיישבים בבנימין ובשומרון ותנועת קוממיות, ולדברי המארגנות צפויה הגעה של משתתפים רבים שיגיעו באופן פרטי.

על הצפוי במהלך האירוע הן מספרות: "בסוסיא נפגוש את הרב אליעזר אלטשולר בשכונת הרוג'וב, שכונת הרחבה של סוסיא, שסובלת מהתנכלויות חוזרות ונשנות של אנרכיסטים ואנשי שמאל. הרב ייתן סקירה קצרה על המצב. מסוסיא נעפיל למצפה יאיר. נפגוש את התושבים אשר יעניינו את משתתפי השיירה במוצריהם הייחודיים דבש, יין, שמן זית. לאחר מכן ניסע לאביגיל ולחוות מעון ונשמע הסברים מפי תושבי המקום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו