האומה
האומהמסדר ז'בוטינסקי

רבעון 'האומה' חוגג בימים אלו יובל שנים של פעילות ובראיון לערוץ 7 מציין העורך, יוסי אחימאיר, בסיפוק את העובדה שמדובר בכתב העת הלאומי היחידי שיוצא לאור מזה 50 שנים לעומת נקודה, תכלת ועוד שנסגרו - "זה תקדים".

אחימאיר סיפר כי כתב העת החל לצאת לאור על ידי מסדר ז'בוטינסקי בעריכת אנשים שכבר אינם בין החיים, "חלקם הכירו באופן אישי את זאב ז'בוטינסקי והם והחליטו לייסד רבעון שיהווה במה לרעיון שלו".

אחימאיר ציין כי יש עיתונות ליומה ויש עיתונות כמו 'האומה', שהיא עיתונות המופיעה אחת לשלושה חודשים עם מאמרי עומק ואיכות, "הם מאמרים שלא קיימים רק ליומם, אלא מנתחים מצבים עקרוניים חשובים ומביאים את העמדות הלאומיות הנכונות. הם נותנים לקורא להתעמק במשהו עמוק יותר וממשי יותר".

עורך 'האומה' הביע בשיחתו עם ערוץ 7 אכזבה מכך שאנשי המחנה הלאומי יודעים שזה כתב העת לבמה הלאומית המודפסת ולא רוכשים מנויים, "הם לא דואגים שתפוצתו תהיה גדולה יותר".

בגליון האחרון של הרבעון, ניתן למצוא בין השאר מאמרים בנושא הסכמי השלום (ולא בעדם...), המציאות במצרים ומאמרים אודות יצחק שמיר  ז"ל, שאחד מהם הוא מכתב התנצלות של הרב נתנאל אלישיב. הרב אלישיב כתב מכתב לשמיר בו התנצל על הפלת ממשלתו על ידי מפלגות הימין, "אני מקווה שלקח זה נלמד היום ושהימין יתלכד מאחורי הממשלה הלאומית", אמר אחימאיר.

ומה לקראת חמישים השנים הבאות? אחימאיר מקווה שבתקציב הזעום שיש להם, הם יצליחו להמשיך ולהתמיד בהוצאת הרבעון.