השר בני בגין
השר בני בגיןצילום: פלאש 90

ח"כ לשעבר יוסי אחימאיר, שכיהן בעבר כראש לשכתו של ראש הממשלה יצחק שמיר, כיום מנכ"ל מכון ז'בוטינסקי, מתייחס לדחיקתם של השרים בגין ומרידור אל מחוץ לרשימת הליכוד.

"זה היה הליך בחירה דמוקרטי עם כמה תופעות שאני שולל, כמו תופעת הדילים והשינועים של כמויות מצביעים ממקומות עבודה לקלפי בשליטה של קבוצות גדולות. אבל לגופו של דבר, לטעמי הליכוד צריך להיות מפלגה רחבה שמכילה אנשים עם גוונים שונים", אמר לערוץ 7.

הוא מיצר על אי בחירתו של בני בגין במקום גבוה, "כואב לי הלב שהוא לא נבחר, תמכתי בו כפי שתמכתי גם בציפי חוטובלי. אבל זה הטבע של בחירות, אנשים יורדים ואנשים עולים".

אחימאיר דוחה את הטענות כי הרשימה ימנית מדיי והיא תרחיק מצביעים מתונים, "בסופו של דבר מי שעומד בראש הרשימה זה ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא אדם לאומי שאמון על ערכים חברתיים ומאזן את כל הנושאים. הליכוד היום הוא תנועה לאומית וליברלית".

 הוא מעריך שיהיה ביכולתו של ראש הממשלה להושיב לצד שלחן הממשלה גם את בגין ומרידור, "ראש הממשלה בהחלט יכול לעשות את זה, ואני מניח שזה גם יובלט במערכת הבחירות. יש לו זכות למנות אנשים כמו בגין ומרידור. לדעתי כל הטענות נגד מרידור ובגין מצד שומרי ארץ ישראל מופרזות. הם חשובים כי הם מושכים קולות מציבורים גדולים שאולי לא היו נותנים את קולם לליכוד. הליכוד הוא לא תנועת נישה אלא תנועה רחבה ומי שמוביל אותה הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו".