דרישה מסער: הזהר מורים ממשלוחי המיסיון

ב'יד לאחים' דורשים משר החינוך להזהיר מורים ממעטפות המיסיון שנשלחו לבתיהם ולחקור כיצד השיגו אנשי המיסיון את רשימת כתובות המורים.

שמעון כהן , י"ד בכסלו תשע"ג

המשלוח והברית
המשלוח והברית
יד לאחים

ביום שני דיווחנו בערוץ 7 על מעטפות שנשלחו לתיבות הדואר של אנשי חינוך ברחבי הארץ ובתוכן חוברות הברית החדשה. ארגון 'יד לאחים' דורש משר החינוך פעולה מיידית.

נזכיר כי כאמור אל תיבות הדואר של אלפי מורים ומורות ברחבי הארץ הגיעה מעטפה ועליה הכיתוב 'מידע חשוב לאנשי חינוך', וכשפתחו אותה מצאו להפתעתם חוברת 'הברית החדשה' ומכתב מגורם מיסיונרי המזמין אותם לפנות אליו כדי לקבל פרטים וחומרים נוספים.

כפי שדיווחנו פניות רבות הגיעו למערכת ערוץ 7 ממורים ואנשי חינוך שאליהם הגיעה המעטפה. לא מעטים מהם תהו כיצד זה הגיעו כתובות המורים לידי אנשי המיסיון. עוד הזכרנו כי מיד עם היוודע דבר המשלוחים פרסמו אנשי 'יד לאחים' מודעות אזהרה והתראה מפני החומר שהגיע עד לתיבות הדואר. בארגון קבעו כי יעדם של המיסיונרים הוא ילדי ישראל, אך הם בוחרים במורים ומחנכים כדרך המובילה אליהם.

הארגון ביצע בדיקה וממנה עלה כי "מאחורי המשלוח עומד הארגון המיסיונרי המשיחי תקוות ישראל בראשות רב המיסיונרים, אנדרו לואיס".

בפנייה דחופה שהעבירו לשר החינוך גדעון סער נכתב: "דומה כי אין צורך להכביר במילים על חומרת הדבר, כאשר מיסיונר, אשר לחובתו נרשמים מעשי המרת דת רבים מיהדות לנצרות, פונה ישירות, בצירוף חומר מיסיונרי למופקדים על חינוכם של ילדי ישראל. חשיפתם של שמות המורים גרמה לזעזוע עמוק בין רבים מהם, והיו שהתבטאו: כיצד התגלגלו רשימות המורים לידיו של מיסיונר זה, ומי יודע להיכן עוד עלולים להגיע שמותינו!".

משגרי המכתב לסער דורשים כי משרדו "יזהיר ויתריע את ציבור המורים כי מדובר בחומר מיסיונרי אשר השלכותיו יכולות להיות חמורות לזהותם היהודית" ובמקביל שמשרד החינוך "יבדוק כיצד הגיעה רשימה זו לידיים כה מפוקפקות".

במקביל, הפיץ יד לאחים מנשרים בחוצות הערים תחת הכותרת, "היעד: ילדי ישראל". "לא בכדי", נאמר במנשר, "הציבו המיסיונרים את המורים כמטרה. המיסיונרים זוממים להעביר באמצעות המורים, מסרים מיסיונריים למאות אלפי תלמידים יהודיים ברחבי הארץ, על מנת להעבירם על דתם ועל קונם".

המנשר קורא להביא מיידית לתיקון חוק המיסיון שיבלום לחלוטין כל פעילות הטפה להמרת דת ובד בבד, "מכוח הערבות שעליה נצטווה בהר סיני ישתדל כל יהודי להחדיר אמונה בה' יתברך, בכל ילד יהודי באשר הוא".