ראש העיר נצרת עילית: דו"ח המבקר מביש

ראש העיר נצרת עילית תוקף במילים חריפות את דו"ח מבקר המדינה בעניינו, אשר חשף לכאורה התנהלות בעייתית בניהול העיר.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ב בטבת תשע"ג

ראש העיר נצרת עילית תוקף במילים חריפות את דו"ח מבקר המדינה, אשר קובע ממצאים חמורים בכל הנוגע להתנהלותו של גפסו בניהול ענייני העירייה.

לדברי גפסו, "זהו עוד דו"ח מביש של מבקר המדינה שייזרק לפח, דו"ח חסר ערך, בזבוז זמן וכסף של משלם המסים הישראלי. זהו דו"ח פוליטי ומגמתי, שבמקום מטרתו המקורית - לנסות לעזור למערכות הציבוריות - מחפש להצדיק את קיומו ע"י כותרות ושערוריות, שברובן לא היו ולא נבראו".

גפסו טוען, כי "אחרי שנה וחצי של נבירות, חקירות אינטנסיביות, והיטפלות לכל בדל שמועה, כל מה שמצאו אנשי המבקר הן כמה טענות קטנוניות וטרדניות שבינן לבין טובת הציבור - אין דבר".

אנשי המבקר, לאחר שלא מצאו שערוריות עסיסיות שיצדיקו את עבודתם - קיבלו בקלות ערימת רפש דמיונית מידי שני משתפי הפעולה שלהם - הגזבר והיועצת המשפטית, והפכו את גיבוב השטויות הזה לדו"ח רשמי מטעם המדינה. המבקר מבליט את חד הצדדיות שלו בהאשימו דווקא את ראש העיר ביחסים עכורים בינו לבין שני בכירים בעיריה (המחבלים בהתמדה בעבודת העירייה, ומתאמים את כל פעולותיהם עם חברי האופוזיציה במועצת העיר) - וזאת במקום להורות לדרג הפקידות ליישר קו עם ראש העיר שנבחר כדין, לציית להוראותיו, ולנסות לסייע למאמץ העירוני", מוסיף גפסו.

לדבריו, "כשהמבקר התעלם מההסבר הספציפי שהעברתי בכתב לכל טענה, שהיתה ממוטטת את התאוריה על כשלונות וליקויים בעירייה - הבנתי שהוא אינו מחפש ביקורת שקולה ורצינית אלא פרובוקציות שיקנו לו פרסום. לכן סירבתי להצעתו להיפגש והודעתי לו לפני כחודשיים שאני רואה אותו כלא רלוונטי. את תשובתו הוא נתן בהתנסחות בוטה ותוקפנית בדו"ח שהוציא. הדבר החמור באמת בדו"ח הוא לא הליקויים שהוא מתיימר "לחשוף", אלא העובדה שבמקום לפעול בדרך חיובית ומועילה - מנגח את מבוקריו בגסות רוח ובאטימות, ומחפש כותרות במקום את האמת".

לסיכום קובע גפסו, כי "אני לא עובד אצל מבקר המדינה אלא אצל תושבי העיר נצרת עילית, ואת ענייני העיר בכוונתי לקדם בעוצמה גם מול כל המכשולים והמכשילים, האינטרסים והאינטרסנטים, וגם מול דו"ח מיותר זה שהוא עדות למצבו הבלתי נסבל של מוסד ארכאי ומנוון זה של "מבקר המדינה", שהגיע השעה שגם על תפקודו תתבצע ביקורת".