מערום עתיקות ב"טיפול" הוואקף
מערום עתיקות ב"טיפול" הוואקף דו"ח דבירה

בעקבות הגילויים סביב ההרס המאסיבי שמבצע הוואקף בעתיקות הר הבית תתקיים היום (רביעי) משמרת מחאה מול שער השבטים הצפוני של הר הבית כאשר גולת הכותרת היא קריאה לראש הממשלה להפסיק את מחדל ההתעלמות מההרס.

נזכיר כי בימים האחרונים פרסם הארכיאולוג וחוקר הר הבית, צחי דבירה צוויג, דו"ח חמור ביותר על ההתעלמות של הוואקף מהחלטת בג"ץ והרס מתמשך גם בימים אלה של עתיקות מתקופות היסטוריות מרכזיות הן בתולדות העם היהודי והן מההיסטוריה של האיסלאם, כפי שדיווח בהרחבה דבירה-צווייג ביומן ערוץ 7.

בעקבות הדו"ח שיגר אביעד ויסולי, פרקליט המטה המשותף של אירגוני המקדש, מכתב חריף לראש הממשלה ולשר לבטחון פנים: "אנו מופתעים ביותר ומזועזעים מאוזלת ידכם ומחדלכם באי עצירת שוד העתיקות החמור הזה, והפרה במצח נחושה של פסק הדין של בג"ץ שניתן בהסכמתכם המפורשת", כתב ויסולי.

במכתב המופנה גם אל מנכ"ל רשות העתיקות, שרת התרבות ושר המשפטים, מפכ"ל המשטרה ממ"ז ירושלים ופרקליט המדינה, מציינים ארגוני המקדש שבימים האחרונים אנו עדים לתופעה חמורה ופסולה של הוצאת ערימות עפר במשאיות מהר הבית וזריקתן במזבלות במזרח ירושלים. והפעילות הבלתי חוקית הזו מהווה גם עבירה בשוד עתיקות. "העפר המוצא עתה מכיל כמויות נכבדות של מימצאים ארכיאולוגיים חשובים ביותר.  מכאן שהוצאתו מהר הבית במשאיות ושפיכתו למזבלה הוא שוד העתיקות החמור ביותר בעת האחרונה".

ארגוני המקדש מתריעים כי "במידה והוצאת העפר לא תיעצר מיידית ונקבל הודעה על כך, ישקלו מרשי פנייה מיידית לבית המשפט על פי פקודת בזיון בית המשפט", דברי ויסולי במכתבו.