יעמוד לדין? גלעד שרון
יעמוד לדין? גלעד שרון פלאש 90

פרקליט המדינה, משה לדור, פרסם היום (רביעי) את נימוקיו לגבי סגירת התיק בעניינו של גלעד שרון.

"לאחר ניתוח דקדקני נרחב שנעשה בפרקליטות מחוז תל אביב ובפרקליטות המדינה, ספק ראייתי המוביל למסקנה כי אין סיכוי סביר להרשעתם של החשודים אם יועמדו לדין".

בהמשך הסביר לדור כי "בשל מצבו הרפואי לא הייתה אפוא אפשרות לחזור ולאמת את אריאל שרון עם ממצאי החקירה... ישנה השלכה לא רק על גיבוש ראיות התביעה אלא על הצפוי מגלעד ועמרי שרון בהליך המשפטי".

לדור הוסיף כי "הנסיון החקירתי להגיע לחקר האמת בכל הקשור למקור הכספים בפרשת סיריל קרן... ניתקל לצערנו בחוסר שיתוף פעולה מספק מצד גורמי חוץ, באופון שבסופו לא התאפשרה חקירה ממצה בהיבט מהותי זה של הפרשה".

לדור החליט לפני כשבועיים לסגור את תיק החקירה נגד גלעד שרון.

בפרשה נבדקו חשדות לפיהן הועברו מיליוני דולרים בשנת 2002 לבניו של שרון. החשד המרכזי שנבדק בפרשה היה שאריאל שרון, ראש הממשלה לשעבר, קיבל הלוואה בגובה 1.5 מיליון דולרים מאיש העסקים הדרום אפריקאי, כדי להחזיר לכאורה תרומות לא חוקיות שקיבל במהלך הבחירות הפנימיות על ראשות הליכוד. על פי הנטען, קרן היה בעצם איש קש להעברת הכסף מידיו של איל ההון האוסטרי, מרטין שלאף, שלו היו אינטרסים כלכלים בישראל. עוד נטען כי שלושה מיליון דולר נוספים הועברו משלאף לחשבונות של משפחת שרון, ומחציתם הוחזרו מחשבון הבנק של גלעד שרון – לקרן.

לפני כשנתיים הודיעה המשטרה כי היא ממליצה על הגשת כתב אישום נגד גלעד שרון בגין תיווך לשוחד, וממליצה גם להעמיד לדין את אחיו, עמרי. במשטרה טענו כי יש תשתית ראייתית להגשת כתב אישום, אולם נפילתו של שרון האב למשכב והקושי לחקור אותו ואזרחים זרים ותושבי חוץ, הקשו על השלמתה.

בחודש נובמבר האחרון עתר גלעד שרון לבג"ץ בבקשה להורות למדינה לנמק מדוע עדיין לא התקבלה החלטה בתיק החקירה נגדו בפרשת סיריל קרן, ולהנחות את הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה להכריע לאלתר בפרשה.