"חום בלתי נסבל, המים לא עזרו"

בעיריית תל אביב מביעים צער על הטרגדיה שאירעה הבוקר במרתון תל אביב. חבר מועצת העיר: לבחון העמדה לדין של האחראים לאסון.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ד' בניסן תשע"ג

עומס חום כבד במרתון. ארכיון
עומס חום כבד במרתון. ארכיון
פלאש 90
אחד ממשתתפי המרתון שהתקיים הבוקר בתל אביב, בו התמוטט אחד הרצים ונפטר, טוען כי ככל שעברו השעות הרגישו הרצים שבלתי אפשרי להמשיך לרוץ.

"בסביבות השעה שש בבוקר הזניקו אותנו למקצה הראשון, מזג האויר היה סביר בהחלט ומתאים לריצה ארוכה", סיפר חיים, שרץ כאמור במקצה בו השתתף גם בן ה-30 שנפטר כתוצאת ממכת חום קשה.

מעט אחרי השעה שבע בבוקר הרגישו הרצים שהחום בלתי נסבל, "היה חם, חם מאוד. חילקו לנו הרבה מים לאורך המסלול אבל זה לא עזר כדי להקל על עומס החום".

חיים תיאר בשיחה עם ערוץ 7, כי ראה את אחד הרצים בעילפון מקבל טיפול רפואי מצוותי רפואה רבים. "זה היה ממש בסמוך לקו הסיום, באמת היה קשה. השמש החזקה והלחות גמרה אותנו", אמר.

חבר מועצת העיר תל אביב, עו"ד ראובן לדיאנסקי מגיב על האסון במרתון, "הניהול הרשלני של עיריית תל-אביב גבה היום בפעם השנייה מאז 2011 את חייו של רץ במרתון העירוני. אני משתתף בצער משפחתו של הספורטאי שמצא את מותו ושולח איחולי החלמה לפצועים".

לדיאנסקי הוסיף, "אני מזועזע מהעובדה שלמרות ההתראות על עומס חום והוראות משרד הבריאות פעל ראש העירייה משיקולים מסחריים תוך העמדת הספורטאים בסכנת חיים".

הוא קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ועדת חקירה ממשלתית שתבחן את הליך קבלת ההחלטות והתנהלות העירייה, "ובמידת הצורך תמליץ להעמיד את האחראים לאסון, לדין פלילי", דברי לדיאנסקי.

בעיריית תל אביב מביעים צער על פטירתו של אחד מרצי חצי המרתון שנערך בעיר, ומדגישים כי היא פעלה על פי הנחיות. "הנפטר אשר רץ במקצה חצי המרתון יצא לדרך סמוך לשעה 6:00 בבוקר וסמוך לשעה 8:00 הגיע לקבלת טיפול רפואי. על פי נתוני השירות המטאורולוגי בזמן זה היה עומס חום קל בלבד", נמסר.