השב"ס מפיק לקחים

הפרטים שהותרו לפרסום סביב מותו של בן זיגייר יובילו לנקיטת צעדים משמעתיים בין כתלי שירות בתי הסוהר.

בני משה , ט"ו באייר תשע"ג

השב"ס מפיק לקחים     -ערוץ 7
הלקחים יופקו. זיגייר
צילום מסך מתוך התחקיר

בשירות בתי הסוהר מעריכים כי הפרטים מאחורי מותו של בן זיגייר, שהותרו היום לפרסום, יובילו לנקיטת צעדים משמעתיים נגד המעורבים במותו של זיגייר, למרות קביעת הפרקליטות לפיה אין די ראיות שיוכיחו כי רשלנות גרמה למותו.

חומרי החקירה יועברו לגורמי המשמעת בשירות בתי הסוהר, כדי שיבדקו את התנהלותם של הסוהרים ששמרו על זיגייר בעת מעצרו.


בשב"ס אמרו ל'קול ישראל' כי כי הלקחים מהתאבדותו של זיגייר יופקו בהקדם, וכי בשנים האחרונות נעשו מאמצים גדולים לצמצום מקרי ההתאבדות בין כתלי הכלא.

בדו"ח חקירת סיבת המוות של זיגייר, שפורסם היום כמעט במלואו, נחשפו פרטים שונים בנוגע למחדל הפיקוח אשר יתכן ואיפשר את התאבדותו של זיגייר.

השופטת דפנה בלטמן קרדאי ציינה, כי קיימות ראיות לכאורה לקיומה של עבירת גרם מוות ברשלנות, וזאת משום שהפיקוח על זיגייר היה רשלני למרות הידיעה שקיים חשש להתאבדותו.

השופטת קבעה, כי חדר הפיקוח ננטש זמן ארוך לפני רגע ההתאבדות ולא אויש, באחת המצלמות הייתה תקלה והיא לא שידרה לחדר הבקרה ואיכותן של המצלמות היתה לקויה והיא לא תפקדה בתנאי חשיכה בתא.

היא ציינה, כי גם להחזקתו של זיגייר בזהות בדויה ובאופן חסוי היתה תרומה לתוצאה הסופית של הרשלנות, זאת מאחר שהפקודות השונות בעניינו לא סונכרנו יחדיו.

בלטמן קרדאי סימנה כמה ממלאי תפקידים בכלא איילון בו הוחזק זיגייר, קצין אג"מ, קמ"ן, סמב"ץ ומפקח, אשר יכולים להיות חשודים לכאורה בגרם מותו של זיגייר ברשלנות.

עם זאת קבעה השופטת, כי לא תוציא צו אישום ותשאיר לפרקליטות את ההחלטה האם להגיש כתבי אישום בפרשה.