יועז הנדל
יועז הנדלישי קרוב
איש התקשורת ד"ר יועז הנדל נסע בחמישי האחרון לטקס חלוקת פרסי מוסקוביץ' לציונות וחטף שתי אבנים לשמשת האוטובוס.


"יום חמישי בצהריים, הטור השבועי נשלח לעיתון. התוכנית השבועית שלי בגל"צ ('מצד שני') הסתיימה ואני בדרכי להר הזיתים לחגיגות פרס מוסקוביץ'", סיפר הנדל בעמוד הפייסבוק שלו.
לדבריו,  את טורו האחרון ב'ידיעות אחרונות' ואת תוכניתו בגלי צה"ל הקדיש ליום ירושלים. "הפער שבין ההצהרות החגיגיות על אחדות העיר לבין חוסר המעשה מצד הדרג המדיני. העובדה שרוב הישראלים מתנתקים לצערי מיום ירושלים. משרדי הממשלה שעדיין לא עברו לעיר וחוסר המשילות באתרים שונים בעיר", סיפר הנדל.הוא הדגיש, כי הוא מאוהבי ירושלים ולכן נהנה להסתובב באזור העיר העתיקה, ברכס הר הזיתים ובשכונות הערביות, "אלה שישראל ריבונית בהן אך לא פועלת כך לעתים קרובות מדי", טען.מהפארק הלאומי 'עמק צורים' שליד נחל קדרון, נסע הנדל באוטובוס שהסיע מוזמנים לטקס פרס מוסקוביץ', יחד עם שלושה שרים לשעבר, אנשי אקדמיה וארכיאולוגיים. "בדרך הלוך על הרכס התיירותי חטפנו אבן אחת. איש לא נפצע. נער צעיר עם פנים גלויות זרק אבן בינונית שפגעה בחלון של שר הביטחון לשעבר משה ארנס.


"בדרך חזור חטפנו עוד אבן. בשלב הזה הרגשתי בתאטרון האבסורד. עזבו לרגע את הויכוח המדיני הגדול- אני לא מתעלם מכך שיש דעות חלוקות, אבל בא נתמקד באזור הזה. בסמל הזה שנמצא במרכז עיר הבירה של ישראל. רוב הישראלים רואים את הר הזיתים כחלק מירושלים. המדינה מצהירה כבר שנים שהרכס הוא חלק מירושלים. בבית העלמין קבורים ראש ממשלה, סופרים, משוררים ומנהיגים של העם היהודי".הנדל, שכיהן בעבר כראש מערך ההסברה במשרד ראש הממשלה, תהה "איך זה שאין שם נוכחות ישראלית משמעותית. שוטרים בכל פינה, דגלי ישראל, הרגשת ביטחון?קשה לי להאמין שאזור תיירות ומורשת לאומית בכל מקום אחר בעולם היה נראה כך".