יעד לתקיפות. הצלב האדום
יעד לתקיפות. הצלב האדום פלאש 90

בטקס לרגל יום השנה ה-150 של הצלב האדום והסהר האדום הפלסטיני, נטעו שני הארגונים 150 עצים על שמות "אסירים ותיקים" פלסטינים. ארגון 'מבט לתקשורת הפלשתינית' המדווח על האירוע מציין כי הרשות הפלסטינית משתמשת במונח "אסירים ותיקים" בהתייחסותה לאסירים הנמצאים בכלא לתקופה הארוכה ביותר, ובמרבית המקרים מדובר באסירים שנידונו למאסרי עולם על מעשי רצח בודדים או רבים.

על פי הדיווח ג'יאורג'יו פראריו, נציג הפדרציה הבינלאומית של אגודות הצלב והסהר האדום, השתתף בטקס שנקרא "כבודי הוא חירותי," לכבוד המחבלים "הוותיקים."

אשי המכון דיווחו לאחרונה כי עיסא עבד-רבו, שרצח שני סטודנטים שטיילו באזור ירושלים, כונה "ותיק האסירים" של מחוז בית לחם. עבד-רבו הואדר לאחרונה על ידי יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס.

על דבר האירוע נכתב ב'אל-חיאת אל-ג'דידה' תחת הכותרת "150 עצים עם שמות של אסירים ניטעו בג'נין": "הצלב האדום הבינלאומי והסהר האדום הפלסטיני נטעו אתמול, בשיתוף עם המועצה הכפרית זבובא שבמערב ג'נין, 150 עצי פרי הנושאים את שמותיהם של האסירים הוותיקים היושבים בבתי הכלא של הכיבוש. הצלב האדום והסהר האדום ערכו טקס תחת הכותרת 'כבודי הוא חירותי' בכפר זבובא, לרגל 150 שנה להקמתם. [בטקס] ניטעו עצי פרי בכניסה לכפר, שעליו הוקמה חומת הסיפוח וההתרחבות הגזענית, אשר בלעה אלפי דונמים".

ב'מבט' מצטטים מתוך אתר האינטרנט של הסהר האדום הפלסטיני, שם נכתב כי "תכניות, פרויקטים ואירועים" שלהם ממומנים על ידי הצלב האדום הבינלאומי. לדברי אנשי 'מבט' "יש משמעות לכך שהצלב האדום הבינלאומי מממן לא רק את התקציב הכללי של הסהר האדום הפלסטיני, אלא מממן עם גם "פרויקטים ואירועים." הכתבה בעיתון הרש"פ על הטקס לא ציינה אם הצלב האדום מימן את הטקס ישירות, או רק השתתף באירוע שעסק בהאדרת הטרור".

ב'מבט' מציגים את רשימת המחבלים שנידונו למאסר עולם בודד או למספר מאסרי עולם והוגדרו באמצעי התקשורת הרשמיים של הרש"פ כ"אסירים ותיקים (חלקם שוחררו מאז): כרים ומאהר יונס, עיסא עבד רבו, אוסאמה אל-סילאוי, מוחמד תורכמאן, נאסר אבו סרור ומחמוד אבו סרור, זייד יונס, איברהים אל-טקטוק, אכרם מנסור, אחמד כעאבנה, נאא'ל ופח'רי ברגותי, סמיר קונטאר, ג'מאל חוייל, ג'מאל טיראוי וג'מעה אדם.