הרב ד"ר בני לאו, רב קהילת הרמב"ן בירושלים, תוקף הבוקר (שני) את אנשי 'הבית היהודי' שנעדרו מהמליאה בעת ההצבעה על 'חוק שטרן'.בפתח דבריו התייחס הרב לאו למועצת הקיבוץ הדתי שנפתחת היום. "המוסד הזה היה מכתיב בעבר את סדר היום של הציונות הדתית. משם היו שולחים את הפעילים המרכזיים לתנועות הנוער, לארגונים המשקיים, למערכת הציבורית.


"הציונות הדתית בהנהגת הקיבוץ הדתי הייתה חלק אורגני מהחברה הישראלית על כל שדרותיה", כתב הרב לאו בעמוד הפייסבוק שלו.


לדבריו, בשלושים השנים האחרונה השתנתה המציאות, "הזרם הישיבתי כבש את מוסדות החינוך, גוש אמונים את ההתיישבות והקיבוץ הדתי זז הצידה. אם רוצים להבין איך נראית התוצאה של השינוי הזה - מסתכלים על ההתבזות של הבחירות בתוך הציונות הדתית למועמד לרבנות הראשית.


הרחוב הישראלי, כתב הרב לאו, אמר את דברו בעניין המועמד לרבנות הראשית ותומך ברב דוד סתיו. "הציונות הדתית היתה אמורה להתמוגג מנחת ולשאת אותו על כפיים. אך כשהשלטון ניתן בידי רבנים - הקנאה והכבוד מעוורים את עיניהם ומחבלים במעשה ידי עצמם".


"הרב סתיו הוא אחד מהפירות המשובחים שנוצרו בציונות הדתית. מי שיפיל אותו יהיו חבריו ורבניו. זה מנגנון השמדה עצמית. אין באמת 'משהו חדש' בבית היהודי. ח"כ שטבון הוא חייל זוטר של המפקד האמיתי - הרב טאו, ששלטונו מעורר שיתוק גם אצל ח"כים אחרים מאותו בית. כך זולגים תשעה חברי כנסת מחוץ למליאה כאילו היו נמושות ולא נבחרי עם. מי היה מאמין שבתנועת הציונות הדתית יתקזזו בהצבעה על הרבנות הראשית עם ח"כים ערבים כדי לא להפר צו עליון של רב?"


הרב לאו הוסיף כי הבחירות לרבנות הראשית, "החזירו לרגע את התקווה שחוזרים ללב החברה הישראלית. כעת זה נראה רע. אולי מועצת הקיבוץ הדתי תקבל על עצמה את ההנהגה כי במקום שאין אנשים - השתדל להיות".