יהדות התורה: שוויון בנטל במקום שוויון כלכלי

ביהדות התורה תוקפים בחריפות את דבריו של יאיר לפיד בנושא השוויון בנטל, "עוסק בספינים ומאחז עיניים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ג

ביהדות התורה תוקפים בחריפות את דבריו של יאיר לפיד שאמר כי "מה שקורה פה באמת אינו התקפה על עולם התורה, מה שקורה באמת אינו ניסיון לערער את יסודות עולמכם".

ח"כ מנחם מוזס אמר כי "סיפור הגיוס וה'שוויון בנטל' נועד לחפות על מכת גזירות כלכליות שהשית יאיר לפיד על אזרחי המדינה", אמר מוזס והסיף כי "לפיד מכנס מסיבת עיתונאים ומדבר גבוהה גבוהה על שוויון בנטל, ובאותה נשימה פוגע בשוויון הכלכלי".

"לאן נעלם השוויון בנטל הכלכלי? הרי הוא קובר את כלכלת ישראל, פוגע בחלשים ביותר ובעניים ביותר ומעמיק את הפערים החברתיים. היהדות החרדית לא מתרגשת מחוק זה או אחר. עולם התורה ימשיך להתקיים ובחורי הישיבה ימשיכו ללמוד, החוק היחיד העומד לנגד עינינו הוא "ועשית ככל אשר יורוך".

ח"כ יעקב ליצמן אמר בעקבות ההמלצות כי "המלצות וועדת פרי הקוראות לצמצום לומדי התורה ולגיוס בכפייה, מהוות אות קלון למדינת ישראל וכמובן שלא ייושמו, בשל היותן פופוליסטיות ומנותקות מהמציאות".

"עם ישראל עמד בהצלחה בכל הדורות נגד מהרסי הדת ופוגעי התורה", אמר ליצמן, "גם בעתיד, לא יהיה מצב בו אדם ירצה ללמוד תורה בישראל וימצא עצמו בכלא ותחת קנסות".

ליצמן הוסיף עוד כי אזרחי ישראל למדו על בשרם שמתי שלפיד מדבר על שיויון בנטל, יש גזירה חדשה בדרך, "כולם מבינים היום היטב ששר האוצר, המתייחס בבוטות וציניות לאזרחי ישראל החרדים, עוסק בספינים ומאחז עיניים".

"הוכח שמי שהפריח סיסמאות על מעמד הביניים, הונה אותם. מי שהבטיח שלא להעלות מיסים, שיקר עליהם, ולכן מי שמדבר גבוהה גבוהה על שיויון בנטל - עובד על הציבור בעיניים, מביא לקרע בעם ומגביר שנאה בין חלקי האוכלוסיה".

"נתניהו כראש ממשלת שונאת הדת והתורה, ייזכר לדראון עולם במתן יד לניסיון הרס התורה, שלא יצלח בעזרת השם".