קרב שליטה באזור קבר דוד

הרב אלדד שמואלי מזהיר כי הנהגת הכנסייה היונית משתלטת אט אט על כל הנכסים שמקיפים את קבר דוד. העירייה ממתינה לבית המשפט.

בני טוקר , ד' בתמוז תשע"ג

קרב שליטה באזור קבר דוד-ערוץ 7
קבר דוד המלך
צילום: פלאש 90

 

המאבק של אנשי הכנסייה היונית בהר ציון על הצביון של אזור קבר דוד נמשך. לאחרונה השתלטו אנשי הכנסייה באופן בלתי חוקי על שני מתחמים מרכזיים בסמוך לקבר דוד.

הרב אלדד שמואלי מהרבנים הפעילים בהר ציון טוען כי צו ההריסה שכבר הוצא מזמן אינו ממומש וגורמי האכיפה מעדיפים להמשיך ולהעלים עין, "מאחורי קבר דוד, ישנה חצר של כמה דונמים שמוגדרת כשטח ציבורי פתוח. הנוצרים סגרו בשנים האחרונות את החצר, הם בנו קיר שמונע את המעבר ממסעדת שולחן דוד לקבר דוד".

לדבריו מדובר בקיר שמסכן את חיי הסועדים במסעדת שולחן דוד, "הזמינו מהנדס שהוציא צו הריסה, העירייה אישרה את צו ההריסה בבית משפט, אך עד היום הקיר עומד על תילו".

הרב שמואלי טוען שהנוצרים עושים בהר ציון כבתוך שלהם, "עיריית ירושלים ממלאת את פיה מים וכולם שותקים. ביום חמישי האחרון הנוצרים סגרו את אחת המערות שמסביב להר דוד, הם לקחו את כל הסידורים, הגמרות והתהילים שהיו במערה והשליכו לפח".

תגובת העירייה: האמור בפנייה אינו נכון- אין צו הריסה תלוי ועומד כנגד הקיר שנבנה ללא היתר בהר ציון. עיריית ירושלים הגישה לבית המשפט לעניינים מקומיים בקשה למתן צו הריסה שיפוטי אשר יסיר את הגדר הבלתי חוקית מהמקום ויאפשר גישה לשטח הציבורי. בניגוד לנטען בפנייה, בית המשפט טרם נתן צו הריסה על הגדר, ולכן אין כל השתהות, העירייה ממתינה להחלטת בית המשפט לעניינים מקומיים לאחר שכבר נוהל דיון ההוכחות בבקשה למתן צו ההריסה.