בול עם תמונת יצחק שמיר
בול עם תמונת יצחק שמיר קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חשף היום (שני) בול לזכרו של ראש הממשלה השביעי יצחק שמיר ז"ל.

בטקס השתתפו גם בנו של יצחק שמיר שר החקלאות יאיר שמיר, בתו גלעדה דיאמונד ובני משפחה נוספים, שר התקשורת והגנת העורף גלעד ארדן, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל ששי שילה, מנכ"ל דואר ישראל חיים אלמוזנינו ומעצב הבול אילן אליעזר הגרי.

במהלך הטקס אמר נתניהו כי "פעילותו של ראש הממשלה שמיר מתבטאת בהוקרה שהמדינה נותנת לו, וזה לא דבר של מה בכך להיות מוצג בבול של מדינת ישראל".

"אני חושב ששמיר ראוי לזה מכל הבחינות שהוזכרו כאן, אבל גם מהבחינה הזאת. אספתי בולים בצעירותי ובמחסן במרתף ביתי יש ארגז עם אוסף הבולים שלי. אני אהיה גאה להוסיף לו את הבול לזכרו של יצחק שמיר".

שר התקשורת גלעד ארדן אמר כי "ראש הממשלה שמיר אמר את שהיה על ליבו ללא שום חשש מה יגיד גורם זה או אחר. הוא היה איש עקרונות המחויב לעם ישראל ולארץ ישראל. אני שמח שנפלה בחלקי הזכות להנציח את זכרו".

יו"ר חברת דואר ישראל ששי שילה אמר, "יצחק שמיר ייזכר לדורות כאחד המנהיגים החשובים של מדינת ישראל. אני מקווה כי באמצעות בול זה לזכרו, אשר בוודאי ייחשף בפניהם של אזרחים רבים בעת משלוח וקבלת מכתבים, נסייע ולו במעט לא רק בשימור זכרו של שמיר ז"ל, אלא גם של פועלו ומורשתו – אהבת העם והארץ ועשייה אין סופית למען ארץ ועם ישראל".

צילום: קובי גדעון, לע"מ
צילום: קובי גדעון, לע"מ
צילום: קובי גדעון, לע"מ
צילום: קובי גדעון, לע"מ
צילום: קובי גדעון, לע"מ