נחשפים באתר. חיילי צה"ל
נחשפים באתר. חיילי צה"לארכיון. פלאש 90

ועד מתיישבי השומרון קובע כי ארגון השמאל הקיצוני 'מחסום ווטש' מתעד את פעילות צה"ל במחסומים ומעלה את התיעוד לאתר האינטרנט שלו. בעקבות החשיפה הגישו השבוע פעילי הוועד תלונה במשטרה כנגד 'נשות ווטש'.

אנשי הוועד מספרים כי באתר האינטרנט שלהן מעלות נשות השמאל דוחות מהמחסומים מידי יום. בדוחות, שעולות לאתר בזמן אמת, הן חושפות את פעילות חיילי צה"ל כולל רמת הערנות שלהן ומספר החיילים במחסום. "הנוכחות הצבאית מוגבלת בימים אלה לשעות הלילה בלבד", כתבו הנשים אתמול בביקור בכפר חארס. "אין נוכחות צבאית על הכביש. אפילו הג'יפ שחונה בדרך קבע מול קרני שומרון אינו נראה הפעם", כתבו בהמשך הסיור.

בדיווח נוסף מהימים האחרונים נכתב: "המחסום מאוייש בחיילים שלא מסתכלים על התנועה. הכל זורם. במהלך כל היום לא נראו כמעט כלי רכב צבאיים בדרכים".

"לאחרונה היו כמה דיווחים שחיילים עוצרים ובודקים מכוניות בכניסה לכיוון שכם", כתבה פעילה נוספת בארגון הנשים הקיצוני, "הפעם לא ראינו חיילים, המכוניות עברו בלי להאט בשני הכיוונים".

בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי השומרון, קורא למשטרה ולפרקליטות לטפל בחומרה בדיווחים על פעילות צה"ל ביהודה ושומרון. "בבוקר בו מתיישבים מיצהר נכנסים לכלא בשל דיווח על פעילות צה"ל כנגד ההתיישבות אנו קוראים למשטרה ולפרקליטות לעשות דין אחד לכולם ולעצור את נשות וושט בעוון ריגול. לא יתכן שארגון שמאל קיצוני מדווח לאויב על פעילות צה"ל למניעת טרור והמדינה תתעלם מכך".