קורס קצינים: ירושלים מובילה

טקס סיום קורס קצינים התקיים היום בבה"ד 1. העיר המובילה במספר הקצינים הינה ירושלים ואחריה תל אביב.

ישי קרוב , י"א בתמוז תשע"ג

טקס סיום קורס קציני יבשה התקיים היום (רביעי) בבית הספר לקצינים שבמצפה רמון.

הטקס נערך במעמד שר הביטחון - משה (בוגי) יעלון, ראש המטה הכללי - רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, מפקד זרוע היבשה - אלוף גיא צור, מפקד בית הספר לקצינים - אלוף-משנה ערן ניב, משפחות המסיימים, אורחים וחברים.

טקס זה נערך בסיום קורס אינטנסיבי, מאתגר, מקצועי וערכי, בן שמונה חודשים. לצוערים המסיימים הוענקו דרגות הקצונה סגן-משנה, כאשר שר הביטחון והרמטכ"ל חשפו את דרגותיהם של הקצינים המצטיינים.

החל ממחר עתידים הבוגרים להשתלב ולאייש את תפקידי הקצונה בכלל היחידות הקרביות של צבא היבשה, בהתאם לחיל ממנו הגיעו – איסוף קרבי, תותחנים, שריון, הנדסה קרבית, חיל רגלים וצנחנים.

את הקורס סיימו בהצלחה כ-400 צוערים, מתוכם כ-25 בנות. כמו כן, מבין המסיימים 57% מתגוררים בעיר, 28% מתגוררים בישוב קהילתי, 11% מתגוררים במושב או בכפר ו-4% מתגוררים בקיבוץ. העיר המובילה במספר הקצינים הינה ירושלים ואחריה תל אביב.

במהלך הטקס אמר הרמטכ"ל כי "המוכנות שלנו כצבא מתחילה ביחידות שלכם, בכוחות הלוחמים שבחוד החנית. מול האתגרים שבפניהם עומד צה"ל בימים אלה, בין קרובים או רחוקים, ביטחוניים או משאביים, שימור המוכנות והכשירות שלנו כצבא הוא משימת העל. לכל אחד ואחת מכן יש חלק בביצוע המשימה הזאת".

"אתם עומדים כאן לפנינו, דור העתיד של אזרחי ישראל כולם – גברים ונשים, דתיים וחילוניים, בני דתות שונות, עירוניים לצד בני מושבים וקיבוצים – מאוחדים בדרך ובמטרה. אין עדות מדויקת מזו, מרגשת מזו, לכוח הטמון בחברה הישראלית, לפניו של צה"ל כ'צבא העם', ליכולת שלנו לפעול יחדיו, ויחד לגבור על האתגרים שעומדים בפנינו ולנצח".

מפקד זרוע היבשה, אלוף גיא צור, אמר כי "'הרוצה בשלום היכון למלחמה' – אכן השלום הוא חפץ לב אך הווייתנו רצופת מלחמות. עוד נכונו לנו מבחנים בשדה הקרב אשר בהן כוחות היבשה ידרשו להכריע. כוחות מאומנים ומיומנים, מקצועיים ונחושים, השומרים קשר עין עם המטרה. מדינת ישראל חזקה, בטוחה וצודקת. אתם תובילו אותם להשגת המשימות והמטרות. השקיעו בפקודיכם, טפחו אותם, אמנו אותם, קיימו את הציווי הכתוב במקום המופלא הזה בלב מגרש המסדרים: 'ממני תראו וכן תעשו'".