המתנחלים פשטו על סניפי מקדונלד'ס

שלטי "כשר אבל מסריח" נתלו על עשרות סניפים כשרים של מקדונלד'ס. מסיקה, "ערבוב ההמבורגר בפוליטיקה - לא טעים ולא מתאים".

ידידיה בן אור , י"ט בתמוז תשע"ג

המתנחלים פשטו על סניפי מקדונלד'ס-ערוץ 7
כשר אבל מסריח
צילום: ועד מתיישבי השומרון

בעקבות חשיפת הסירוב של רשת מקדולנס לפתוח סניף בקניון שנבנה בימים אלו באריאל פשטו הלילה (חמישי) מתנחלים על עשרות סניפים כשרים של הרשת הבינלאומית.

המתנחלים תלו על הסניפים כרזות הקוראות לציבור להחרים את רשת ההמבורגרים המחרימה.

על השלטים, שהודפסו ונתלו על ידי פעילי ועד מתיישבי השומרון, נכתב: "מקדולנס מחרימה את אריאל - אנחנו נחרים את מקדולנס" כשבמרכז המודעה הודגש הכיתוב "כשר אבל מסריח".

בוועד מתיישבי השומרון מציינים כי בשעות הלילה המאוחרות הגיעו הפעילים לסניפים בכל רחבי הארץ, בהם בסניפי הרשת בירושלים, תל אביב, אשדוד, אשקלון, ראשל"צ, הרצליה, פתח תקווה וראש העין, בכדי להבהיר למנהל הרשת, עמרי פדן, כי החרמת הקניון באריאל תגרור החרמה של הרשת שבבעלותו.

"מכיוון שאנחנו רוצים שהחרם יהיה אפקטיבי אנחנו מתחילים אותו בסניפי הרשת הכשרים", מסביר שגיא קייזלר, מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון. "המטרה היא שקהל הצרכנים שומר הכשרות ידיר את רגליו מרשת ההמבורגרים של פעיל השמאל הקיצוני עמרי פדן ויעבור למתחרים".

לדבריו, בימים הקרובים מתכננים פעילי הוועד להגיע לסניפים הכשרים ולהכווין את הלקוחות לרשתות מתחרות באזור. "רשת בורגר ראנצ' הודיעה שתפתח סניף באריאל ואנו נדאג שהלקוחות של סניפי מקדולנס הכשרים יעברו לסניפי בורגר ראנצ' בכל רחבי הארץ", הוסיף קייזלר וציין כי הפעילים מתכננים להרחיב את המאבק.

בוועד מתיישבי השומרון לא הופתעו מההצהרה הרשמית של מקדולנס שהיא מסרבת לפתוח סניף בעיר אריאל ממניעים פוליטיים. "הבעלים של הרשת, עמרי פדן, הוא איש שמאל קיצוני וממקימי שלום עכשיו. חשוב שהלקוחות ידעו לאן הולך הכסף שלהם", מציינים בוועד ומזכירים כי החרמת העיר אריאל על ידי פדן היא בעצם החרמת עשרות אלפי תושבי העיר ולמעלה מ-12 אלף סטודנטים באוניברסיטת אריאל הסמוכה לקניון שנבנה.

גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון, התייחס גם הוא לחרם המתגבש על מקדולנס: "לערבב את ההמבורגר בפוליטיקה זה לא טעים ולא מתאים. אני קורא לכל אוהבי ישראל בארץ ובעולם להחרים את רשת מקדונלדס שמחרימה מאות אלפים מתושבי ישראל היושבים בתוך גבולות המדינה כחוק".

יוסי דגן, מ"מ ראש המועצה האזורית שומרון ציין: "ארבע מאות אלף תושבי יהודה ושומרון, חילונים ודתיים, ימשיכו ליהנות מתרבות ענפה,  מרכזי קניות גדולים כמו בכל מקום ומאיכות חיים גם ללא מקדונלדס, אבל מקדונלדס תפסיד רבבות לקוחות שלא מוכנים לקבל חרמות במרחב הציבורי שלהם".