מסיבת עיתונאים עם בנימין זאב הרצל

תלמידי בתי ספר בירושלים השתתפו היום בפעילות לציון 109 שנים לפטירתו של בנימין זאב הרצל. המנהלת החינוכית: "התלמידים הפתיעו לטובה"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בתמוז תשע"ג

לראשונה בהר הרצל בירושלים התקיים היום (חמישי) יום פעילות המציין 109 שנים לפטירתו של חוזה המדינה-בנימין זאב הרצל בהשתתפות כ-500 תלמידי כיתות ו' מבתי ספר שונים בירושלים.

במהלך יום הפעילות התלמידים למדו וחוו צדדים שונים באישיותו, בחזונו ומורשתו של הרצל באמצעות מגוון תחנות אטרקטיביות אשר כוללות פעילויות ייחודיות העוסקות בהכרת דמותו ופועלו של הרצל.

בין הפעילויות השונות שהתקיימו צפייה בהצגה "מלך ההר" של תיאטרון הנפש, שמספרת את סיפורו של צעיר תיכוניסט ירושלמי, הזוכה למפגש מפתיע עם בנימין זאב הרצל. התלמידים אף השתתפו בסדנת קומיקס שנערכה על ידי המאייר וכותב ספרי הילדים מהמובילים בארץ, דורון רוזנברג ופעילות כתב חידה שבמסגרתה יצטרכו התלמידים לפענח כתבי חידה המתארים את ההפתעה והיגון שגרם מותו הפתאומי של מלך היהודים.

התלמידים אף זכו לקיים מסיבת עיתונאים עם חוזה המדינה, תיאודור הרצל, והתלמידים שאלו אותו שאלות.

מנהלת החינוכית במרכז הרצל, מיכל ליברמן-גלון אמרה היום לערוץ 7, "התלמידים הפתיעו אותי לטובה ויודעים הרבה. ראיתי כאן תלמידים שמתווכחים על הטקסטים וזה היה יפה לראות את זה, אשרינו שזכינו".

נציין כי יום הפעילות התקיים בשיתוף המועצה הציבורית להנצחת זכרו של בנימין זאב הרצל במשרד ראש הממשלה ומרכז הרצל של ההסתדרות הציונית העולמית.טוען....