מוזס: הרצון לשלב חרדים בעבודה – דמגוגיה

ח"כ מוזס במליאת הכנסת: "דברי האוצר בענין עידוד שילוב האברכים בשוק העבודה – הטעיה ואחיזת עינים".

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ד בתמוז תשע"ג

מוזס: הרצון לשלב חרדים בעבודה – דמגוגיה -ערוץ 7
שנאה. מוזס
צילום: פלאש 90

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ אליעזר מוזס (יהדות התורה) התייחס היום (שלישי) במליאה, פעם נוספת, אל דרישת האוצר כי על האברכים להשתלב בשוק העבודה.

לדבריו, הוא ימשיך לחזור על הנתונים והדגיש שוב ושוב, פעם אחר פעם עד שהאוצר יפנים: אין מקומות עבודה. "יש עתיד מנפנפים בדגל של השתלבות החרדים בשוק העבודה, אך מדובר באחיזת עיניים , כי אין דבר כזה שוק עבודה! אין דבר כזה מקומות עבודה", אמר.

מוזס הוסיף כי "נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו בימים אלו מצביעים על הנתון הבא: על כל מקום עבודה בודד מתמודדים 5.8 דורשי עבודה. על כ-64,000 מקומות עבודה ומשרות פנויות מכל הסוגים, החל מפקידות וכלה ברצפים וטייחים וכדומה, מתמודדים ומחכים למעלה מרבע מיליון איש. לאן בדיוק אתם רוצים לזרוק 100,000 אברכים? לאיזה שוק? מה המטרה שלכם, להוסיף גם את האברכים שתקצצו את תקציבם, למבקשי עבודה החיים באבטלה?"

באחת הפעמים בהן נשא מוזס נאום בנושא זה במליאה, השיב לו סגן שר האוצר מיקי לוי, כי החרדים בררנים וכי אם יתפשרו על מלאכות פשוטות כמו עבודות סיעוד, עבודות בנין, נהגי אוטובוס, הרי שיימצא לכולם עבודה.

"אני נאלץ לקלקל לסגן שר האוצר את החגיגה. נתוני הלשכה המרכזית מעלים כי מספר המשרות הפנויות כוללות גם את כל סוגי העבודות כמו סתתים, נהגים, עובדי סיעוד, עובדי ניקיון. כל העבודות כולם נכללות במשרות הפנויות ועליהם מתמודדים פי שש עובדים מהניתן לקלוט. ההיצע היום אינו יכול לתת מענה למספר המובטלים הקיימים כבר בשוק. אז תפסיקו "לעבוד" עלינו עם הדמגוגיה הזו של: "לכו לעבוד, השוק מחכה לכם", אמר.