בית המקדש
בית המקדש דני ספרים

לקראת ימי בין המצרים, בהם העיסוק בזיכרון בית המקדש מקבל מקום מרכזי, השיקו אתר ישיבה וחברת BSD App אפליקציה ייעודית לימים אלו.

האפליקציה, "זכר למקדש", נולדה מהרעיון ליישם את ההלכה של סימון מקום בבית כזכר לחורבן, גם בסמארטפון.

עודד בן דוד מחברת BSD App הסביר, "ייצרנו ווידג'ט (אפליקציית מסך) המציג תמונה של המקדש ושל החורבן, עם רקע שחור או שבור. המשתמש יכול לבחור אחת מבין התמונות הנמצאות באפליקציה להצגה על מסך הטלפון שלו. בלחיצה על הווידג'ט אפשר לשנות רקע וגם ללמוד קצת יותר על המקדש".

לאחר התקנת האפליקציה במכשיר ובחירת התמונה הרצויה להצגה, ניתן לבחור את גודל ההצגה בהתאמה למקום הרצוי במסך הטלפון. לאחר מכן, לחיצה על התמונה מובילה ישירות לדף המידע של אתר ישיבה לבין המצרים. בדף ניתן למצוא שיעורים ושו"ת בנושא בין המצרים, זמנים הלכתיים לימי הצום הרלוונטיים, לרכוש ספרים העוסקים בתקופה זו ואף לקרוא ערכים באנציקלופדיית האינטרנט התורנית "ויקישיבה" מבית אתר ישיבה.

באתר ישיבה מרוצים משיתוף הפעולה בהפעלת אפליקציית "זכר למקדש" ומקווים שגם זיכרון המקדש וגם הלימוד על החורבן ועל תקופת בין המצרים, יגיעו לכל בעלי הטלפונים החכמים בהקדם.

האפליקציה חנימית וניתנת להורדה למכשירים בעלי מערכת הפעלה אנדוראיד. חפשו בחנות האפליקציות של גוגל  "זכר למקדש" או "תשעה באב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו