אורי אריאל
אורי אריאלצילום: פלאש 90

שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, אומר הבוקר (ראשון) כי הוא מקווה לתקן את החוק לשוויון בנטל עליו ידונו היום בממשלה.

"אנחנו עושים היום צעד משמעותי לקראת השתלבות הציבור החרדי", אמר אריאל, "הצלחנו בבית היהודי לקחת חוק רע ומנותק ולהגיע למתווה מוסכם וראוי שפועל לשילוב הציבור החרדי בצורה מדורגת וסבלנית".

שר הבינוי ציין כי הוא מאמין שגם סוגיית הסנקציות הפליליות תבוא לידי פיתרון בוועדה בכנסת.

השר אריאל הוסיף ופירט את ההישגים ואמר "הורדנו מסדר היום את חובת גיוס בנות, העלינו את מספר הפטורים מ-150 ל-1,800 ובישיבות הגבוהות הציוניות מספר הפטורים עומד על 300".

הוא הוסיף כי בין ההשיגים של הבית היהודי נקבע גיל הגיוס ל-21 ולא 18, "גיל הפטור יהיה 26 ולא 28 וישיבות ההסדר יוארכו לשירות של 17 חודש".

בסיעת "התנועה" הודיעו היום כי יתמכו בהצעת החוק של ועדת פרי, "למרות שהצעת החוק חלקית ולא חפה מפגמים, היא מהווה פשרה שנועדה להגדיל את מספר החרדים שיגויסו לצבא".

"'התנועה' תומכת בעקרון החשוב שגם על חרדים יחולו החובה והזכות לשרת בצה״ל, לתרום למדינה ולהשתלב בשוק העבודה, ולכן למרות שהצעת החוק היא חלקית ולא חפה מפגמים, התנועה תתמוך בה".

עם זאת, הדגישו בסיעה כי "הצעת החוק בנוסח הנוכחי מפלה לטובה את בני ישיבות ההסדר - דבר ש'התנועה' מתנגדת לו בנחרצות, שכן הסיעה מאמינה בשוויון מלא וכולל גם בין בני הישיבות החרדים ובני ישיבות ההסדר".