דיווח: בישראל מוחזק עוד אסיר X

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח כי בישראל קיים אסיר שמוחזק בתנאים דומים ביותר לאלו של בן זיגייר.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ב' באב תשע"ג

דיווח: בישראל מוחזק עוד אסיר X-ערוץ 7
הלקחים יופקו. זיגייר
צילום מסך מתוך התחקיר

אסיר נוסף מוחזק בתנאים דומים לאלה של בן זיגייר, שכונה "האסיר X" ושם קץ לחייו בתאו בכלא איילון - כך מפרסם הבוקר (שלישי) העיתון "ידיעות אחרונות".

על פי הדיווח מדובר באסיר המוחזק בתנאים דומים גם לאלה של רוצח ראש הממשלה, יגאל עמיר.

בדיווח לא נמסרו פרטים נוספים על אודות האסיר, אולם דבר הימצאו בתא השמור בכלא איילון אושר לפרסום על ידי הצנזורה. הדברים פורסמו באישורה של שופטת בית משפט השלום בראשון לציון, דפנה בלטמן-קדראי, שניהלה חקירה בנוגע לתנאי החזקתו והתאבדותו של זיגייר בכלא, חקירה שהסתיימה ללא כתבי אישום למרות ביקורת על התנהלות שירות בתי הסוהר.

העיתון חושף חומרים נוספים מתוך החקירה המשטרתית. בין היתר, נטען שם כי המצלמה שאחריה עקבו הסוהרים והייתה מכוונת לתא השירותים של זיגייר, שם הוא שם קץ לחייו, סבלה מתקלות חוזרות ונשנות - מבלי שהדבר יטופל.

עוד נאמר כי ביום שבו זיגייר שם קץ לחייו, בדצמבר 2010, איש לא אייש את "חדר המפקח", שם אמור לשהות סוהר תורן שתפקידו לפקח על הנעשה בתאו של זיגייר. זאת, למרות שאותה המצלמה התקולה שידרה את המתרחש אך ורק לחדר זה.

בדוח של השופטת דפנה בלטמן-קדראי, נטען כי השומרים הבחינו בתנועות לא ברורות ובצלליתו של זיגייר בחדר השירותים שעות לאחר הביקור. לאחר כשעה וחצי נדלק האור בתא וזיגייר תלה את עצמו.