ליברמן: דיווח על אסיר X? הבלים

יו"ר ועדת החוץ והביטחון התיחס לפרשת 'האסיר X' וקבע כי מדובר בדברי הבל וכי מדינת ישראל מקפידה על קוצו של יוד על זכויות אסירים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באב תשע"ג

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, פתח הבוקר את ישיבת הוועדה תוך התייחסות לשני אירועים העומדים בראש סדר היום הציבורי - האסיר X ותקיפת החייל החרדי.

באשר לפרשה המכונה 'האסיר X' אמר ליברמן: "בהמשך לכל דברי ההבל שעלו באחרונה בנושא הפרסומים על אסיר X Y  או Z, אני מבקש להדגיש כי מדינת ישראל מכבדת את החוק וכל אותם מקרים נמצאים תחת פיקוח צמוד של המערכת המשפטית והפרלמנטרית דרך ועדות המשנה של ועדת החוץ והביטחון. מדינת ישראל שומרת על כל הזכויות של האסירים בהתאם לחוק. אנחנו מקפידים בנושא על קוצו של יוד, וזאת על אף שמדובר במקרה חמור במיוחד".

בהתייחסו לתקיפת החייל אתמול בשכונת מאה שערים אמר ליברמן: "יש להתייחס בחומרה ייתרה לאירוע תקיפת החייל שהתרחש אתמול בשכונת מאה שערים. לא פחות חמור מכך זו העובדה שראשי הציבור החרדי עד עכשיו לא גינו את האירוע המזעזע. אם נבין בתוך יום או יומיים שלא ננקטו כל הצעדים הנדרשים בנושא, נפעל בוועדת החוץ והביטחון כדי לקדם חקיקת בזק שתמנע אירועים דומים".