מישהו מבין אותם? הסלולארים
מישהו מבין אותם? הסלולאריםפלאש 90

שני סטודנטים ממכון לב - ביה"ס הגבוה לטכנולוגיה בירושלים, בשן יחזקאל וחיים לוי, פיתחו מערכת אשר מפחיתה במידה רבה מאוד את הקרינה הנפלטת ממכשירים סלולריים.

המערכת משלבת 2 אנטנות מודפסות (על הלוח עצמו) שמשדרות את אותו הגל אך עם שינוי פאזה שגורם לקיזוז הקרינה באזור רקמות הראש.

אולם, רשתות הסלולר מכירות את המיזם אך בחרו שלא לרכוש את הפיתוח בגלל העלויות היקרות הכרוכות בהתקנת האנטנות.

פרופ' מיכאל בנק ממכון לב-ביה"ס הגבוה לטכנולוגיה, אומר כי "מפגישה שקיימנו בעבר עם אחת החברות, התברר כי העלויות גבוהות עבור התקנת האנטנות ולכן סירבו לרכוש. אני מקווה שכעת, עם הפיתוח החדש, ועם העלויות היקרות של הטלפונים החכמים, העלויות לא יהיו גבוהות ויסכימו לרכוש את האנטנות שמקטינות את אחוז הקרינה".

חיים לוי אומר, כי "הרעיון בלב הפרויקט מבוסס על עקרון 'התאבכות הורסת' של גלים, כאשר שני גלים הנמצאים באותה נקודה גורמים לקיזוז ביניהם ולהפחתת השדה החשמלי והקרינה. ע"י חידוש זה הבאנו לשיפור שיגרום להקטנת אחוז הקרינה הנקלטת ברקמות המשתמשים  בכ – 70-75%".בנוסף בדקו הסטודנטים איך ניתן לשפר את איכות השידור והקליטה של המכשיר והצליחו לשפר את אחוז הקליטה ההיקפית בכ-12%.

יחזקאל בשן מוסיף, כי "הטמעת המערכת למכשירים סלולארים כרוכה בשינוי הלוח הפיזי של המכשיר. אנו מציעים פתרון שאינו מורגש למשתמש ושאינו פוגע ביכולת הקליטה של המכשיר ובחווית השימוש. לעומת פתרונות אחרים הקיימים בשוק (דיבורית,רמקול,כיסוי ומדבקה)".