אדלשטיין: מקווה שרבים למדו את לקח ההתנתקות

שמונה שנים לגירוש מגוש קטיף צוינו במרכז ההנצחה בניצן. יו"ר הכנסת אדלשטיין התייחס לחוק הגיוס וטען כי "הרוב לא תמיד צודק".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' באב תשע"ג

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: פלאש 90
חברי כנסת ממפלגות שונות התארחו אתמול (ה') במרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, כדי לציין שמונה שנים לעקירה מגוש קטיף.

בראש משלחת הח"כים עמד יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, שהגיע עם חברי הכנסת זבולון כלפה, דודו רותם, מוטי יוגב, ניסים זאב ואברהם מיכאלי. 

במהלך הביקור סיירו חברי הכנסת במרכז המבקרים שבניצן, צפו במיצגים השונים ושמעו את סיפור ההנצחה של גוש קטיף מפי מדריכי המרכז. לאחר מכן צפו בסרטים המהווים חלק מפרויקט התיעוד של המרכז המאגד בתוכו למעלה מ-800 ראיונות אישיים מצולמים. 

חברי הכנסת השקיפו על היישוב באר גנים ולסיום ביקרו בחממות של שי ימיני.

יו"ר הכנסת אדלשטיין סיפר במהלך הביקור, "אני אמרתי שההתנתקות היתה טעות עוד הרבה לפני ההתנתקות, אבל נכון לעכשיו אני מקווה שרבים למדו את הלקח ורבים מבינים שגם אם יש רוב למשהו אז הרוב מכריע, אבל הרוב לא תמיד צודק.

"כשאנחנו עכשיו מוצאים את עצמנו מול כל מיני סוגיות, כולל סוגיות חשובות כגון שוויון בנטל צריך, גם אם יש רוב למהלך, לשבת לשנייה ולחשוב האם הרוב צודק, האם הדרך היא נכונה והאם למטרה חשובה של שילוב החרדים בצבא ובעבודה אנחנו בוחרים בדרך הנכונה או שאנחנו עוד פעם מרחיקים את עצמנו מן היעד, רק מכיוון שלמשהו יש כרגע רוב", אמר אדלשטיין.

מוכי בטר, מנכ"ל מרכז קטיף, אמר כי הם מציינים השנה שמונה שנים לעקירה מגוש קטיף, "יחד עם השקתו של פרויקט התיעוד הייחודי שלנו. אנחנו מזמינים חברי כנסת, אישי ציבור, וכמובן את הקהל הרחב לבוא ולבקר במרכז המבקרים אשר בניצן ולחוות מקרוב את מורשת גוש קטיף, חלק מפסיפס היסטורי של עם ישראל שעלינו לנצור לנצח בליבנו".

(צילום: מרכז קטיף)