"תנו לבן שלי לסיים את הלימודים באוניברסיטה"

יהודה זליגר, אביו של אחד מעצורי בת עין מצר על אי תמיכת 'הבית היהודי' בהצעת החוק לשחרור עצירים יהודים במקביל לשחרור מחבלים.

בני טוקר , ה' באב תשע"ג

בת עין
בת עין
ישי קרוב

יהודה זליגר, אביו של שלומי דביר מעצורי בת עין, מצטער על כך שאנשי הבית היהודי לא תמכו אתמול בהצעת החוק של ח"כ דוד אזולאי מש"ס, הקובעת כי במקביל לעסקאות של שחרור מחבלים ערבים, ישוחררו גם עצירים יהודים ביטחוניים.

לדבריו, מן הראוי שבנו שלומי שיושב בכלא יותר מ-11 שנה יוכל סוף סוף להיפגש עם ילדיו, "לפי מה שהבנתי אנשי הבית היהודי לא התכוננו לדיון הזה, והצביעו ללא מחשבה בגלל המשמעת קואליציונית. אני מקווה שבפעם הבאה לאחר הפגרה, הם יקיימו דיון רציני וישקלו בכובד ראש את תמיכתם בחוק".

זליגר משוכנע שבנו שלומי כבר היה צריך להיות בביתו מזמן, "מתוך 15 שנה הוא כבר ישב 11 וחצי שנים. ועדת שליש החליטה לשחרר אבל הפרקליטות ערערה ועכשיו אנחנו מחכים לדיון בבית משפט המחוזי בספטמבר, וגם אז הפרקליטות יכולה לערער שוב לעליון וכך ימשכו את עינוי הדין עוד זמן רב. אף אסיר יהודי בעבר לא ישב כל כך הרבה זמן, אפילו במחתרת היהודית של שנות השמונים הם ישבו פחות".

הוא קורא לשירות בתי הסוהר לאפשר לכל הפחות לבנו להשלים את לימודיו באוניברסיטה הפתוחה, "במגעים לשחרור גלעד שליט, כחלק מהסנקציות הפסיקו למחבלים את הלימודים באוניברסיטה. גם הבן שלי נאלץ להפסיק את לימודיו. מאז גלעד שליט כבר מזמן בבית, אבל הגזירות שהוחלו על המחבלים הושתו גם על הבן שלי ולא התבטלו.

"לעומת זאת בכל מה שנוגע לשחרור מחבלים, את הערבים משחררים, את הבן שלי לא, אפילו ועדת השליש המליצה לשחרר, אבל הפרקליטות מתנגדת, כי צריך להתריע את הציבור מפני הבן שלי, האם זו השוויוניות במדינת ישראל".

זליגר מקווה שאנשי הבית היהודי יתקנו בפעם הבאה את השגיאה, "אני מקווה שהם ידונו בכך בכובד ראש, כרגע שלומי נמצא בכלא איילון באגף התורני, הוא סיים בכלא ארבעה סמסטרים ונרשם לסמסטר החמישי, אך כאמור לא מאשרים לו את הלימודים. אני מקווה שהוא ישוחרר, אבל כל רגע שעובר זה חבל, לפחות שהוא יצא עם משהו ביד".