לפיד: נחזק את מעמדו של המגזר העסקי

שר האוצר נפגש עם ראשי המגזר העסקי והכריז: חייבים לצמצם את הרגולציה והביורוקרטיה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' באב תשע"ג

לפיד: נחזק את מעמדו של המגזר העסקי-ערוץ 7
מנסה להרגיע. לפיד
פלאש 90

שר האוצר, יאיר לפיד, נפגש היום (שני) במשרד האוצר בירושלים, עם נשיאי לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים המאגדת את ארגוני המעסיקים הגדולים במשק.

לפיד הדגיש את חשיבותו של המגזר העסקי למשק הישראלי, ואת היותו מנוע הצמיחה של המשק. במגזר העסקי עובדים כשני שליש מכלל המועסקים במשק. השר ציין כי יש צורך להפסיק את ההתקפות הפופוליסטיות נגד המגזר העסקי שעלולות לפגוע בו וכתוצאה מזה גם לפגוע במשק כולו.

ראשי המגזר העסקי הציגו את תוכניתם לעידוד הצמיחה במשק הכוללת בין היתר את אימוץ החלטת הועדה לייעול מנגנוני רגולציה, חיזוק הסקטור העסקי, האצת הרפורמה ברישוי עסקים, שינוי מערך ההכשרה המקצועית בישראל, יישום תכנית מערכתית להכשרת נוער ומבוגרים והכשרה פנים מפעלית, ועוד.

במהלך הפגישה, סוכם להמשיך ולחזק את מעמדו של המגזר העסקי מתוך הבנת חשיבותו למשק הישראלי.

שר האוצר, יאיר לפיד: "אנחנו כאן כדי לחבק את המגזר העסקי, כי הוא הכוח שמניע את המשק קדימה. חשוב שנזכור שהמגזר העסקי הוא זה שמייצר מקומות עבודה במשק ומגדיל את היקפם. אני בטוח שתעמדו לצידנו באתגר הגדול של יצירת פתרונות תעסוקה לעשרות אלפי חרדים שיצטרפו לשוק העבודה". בדבריו הדגיש לפיד את הצורך בדבר צמצום הרגולציה והביורוקרטיה המקשות ומעכבות את תהליך עשיית העסקים בישראל. "נסייע ככל שניתן לשגשוג המגזר העסקי במשק הישראלי".

יו"ר לשכת התיאום ונשיא התאחדות התעשיינים, צביקה אורן: "המגזר העסקי מחויב לעידוד הצמיחה ומוכן ללכת כברת דרך ארוכה למען המטרה הזו, ובלבד שהממשלה תהיה מחויבת באותה המידה לקידומם של מנועי הצמיחה במגזר העסקי ולחיזוק כושר התחרות. עליה להציב את המגזר העסקי בחזית העשייה הכלכלית של מדינת ישראל ולתת לו כלים ורוח גבית".

בפגישה לקחו חלק גם נשיא התאחדות בוני הארץ, נסים בובליל, נשיא התאחדות האיכרים, דובי אמיתי, נשיא התאחדות היהלומנים, אברהם טראוב, נשיא התאחדות המלונאים, עמי פדרמן, נשיאת איגוד חברות כוח האדם, דליה נרקיס, נשיא לה"ב, אהוד רצאבי, נשיא ארגון חברות השמירה והאבטחה, דוד לוי, נשיא ארגון חברות הניקיון, דרור אטרי, מנכ"ל איגוד חברות הביטוח, זאב אבן חן, מנכ"ל לשכת התיאום, אורי גינוסר, מנכ"ל התאחדות התעשיינים, אמיר חייק ואחרים.