השלט מול בית השגריר
השלט מול בית השגריר אליהו ניסים

קבוצת אזרחים קיימה הערב (שלישי) מחאה מול ביתו בהרצליה של שגריר האיחוד האירופי בישראל. זאת בעקבות הדיווחים על החלטת האיחוד האירופי לפסול באופן גורף סחר עם מדינת ישראל בכל תחום כשמדובר בפעילות שמקורה ברמת הגולן, ביהודה ושומרון או בשכונות היהודיות במזרח ירושלים, ולחייב את ישראל לציין בכתב, בכל הסכם סחר בין ישראל לאיחוד האירופי או לכל אחת מ-28 המדינות החברות בו, שמקור הפעילות בישראל אינו מגיע מאחד האזורים הללו משום ש"איננו נתון בשליטת ישראל הריבונית"

מארגן המחאה, אליהו ניסים, פעיל למען ארץ ישראל, שיגר במקביל מכתב לשגריר האיחוד האירופי בישראל, אנדרו סטנדלי, בו הוא כותב (מתורגם לעברית): "מדובר בהחלטה בלתי לגיטימית בעליל, אנו דוחים אותה ובזים לה. בהחלטתכם, שללתם למעשה את זכותנו כיהודים להתקיים בארצנו. העובדה שרמת הגולן נמצאת ברשימת האזורים אשר פסלתם באופן גורף כל שיתוף פעולה וסחר עימם, מוכיחה שאין מדובר כאן בתוצאה של אי מימוש הריבונות היהודית ביהודה ושומרון אלא בהחלטה אנטי יהודית ומגמתית שהיא המשך ישיר למדיניות האיחוד האירופי בשנים האחרונות".

"אנו, אזרחי ישראל, מוחים נמרצות על ההתערבות השיטתית של האיחוד האירופי במדיניות ישראל. אתם מזרימים מיליונים לארגונים פוליטיים קיצוניים הפועלים בישראל ומחוצה לה, ארגונים אשר מטרתם המוצהרת היא השפעה על מדיניות ישראל לביצוע נסיגות המסכנות את קיומה. בנוסף, אתם מעבירים לאש"ף סכומי עתק מידי שנה, זאת למרות שידוע שחלק מתקציבו מופנה למימון מחבלים הכלואים בישראל ולהזרמת תמלוגים לבני משפחותיהם. אם לא די בכך, מחצית ממדינות האיחוד האירופי הצהירו על תמיכתם בסימון מוצרים המיוצרים בידי יהודים בחלקים ממדינת ישראל, אקט מכוער ומזעזע ונראה שאין צורך להזכיר אלו אסוציאציות הוא מעלה".

"בעוד שקשרי מסחר עם יהודים ביהודה ושומרון וברמת הגולן נאסרו בהתאם להחלטתכם החדשה,  יש לזכור כי קשרי מסחר ומעבר חופשי של מחבלי ארגון הטרור "חיזבאללה" בכל מדינות האיחוד דווקא מותרים, זאת לאור סירובו של האיחוד האירופי, נכון לעכשיו, להכניס את חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור שלו, על אף הפיגוע שביצע החיזבאללה בבולגריה, פיגוע בו נרצחו חמשה אזרחים ישראלים ואזרח בולגרי ועל אף ניסיונותיו לבצע פיגועי טרור נגד תיירים ישראלים בקפריסין". 

עוד הוסיפו המוחים וכתבו במכתבם: "למקרה ששכחתם, אנחנו שמחים להזכיר לכם שעובדת קיומנו כעם בארץ ישראל בכלל וביהודה ושומרון, רמת הגולן וירושלים בפרט, אלפי שנים בטרם קמו ונוסדו מדינות האיחוד האירופי, היא עובדה היסטורית מוכחת הנשענת על אינספור הוכחות, תיעודים וממצאים. לאחר שואה איומה ורצח שישה מליון יהודים מבני עמנו על ידי שלטונות באירופה, הגענו למולדתנו כדי להקים בית לאומי דמוקרטי ובטוח. מאז ועד היום אנו נתונים למתקפות אלימות מצד ארגוני טרור הפועלים להשמדתנו. בהחלטתכם זו להכיר בישראל רק בקווי גבול שאינם ברי הגנה, ובאמצעות יתר המעשים שהזכרתי לעיל אתם משתפים פעולה עם אויבי ישראל הגרועים ביותר ומסייעים להם".

בין השאר ציינו כי "כשפונים בטלפון למשרדי האיחוד האירופי בירושלים, ישנו מענה בשפות האנגלית והערבית אך לא בשפה העברית. אמנם עובדה שולית יחסית למדיניות שלכם בנושאים הקשורים למדינת ישראל, אך יש בה בהחלט כדי לסמל את היחס המגמתי שלכם כלפיה".

את מכתבם חתמו המוחים במילים: "למעלה משישה מיליון יהודים החיים בישראל לא מתכוונים לשתוק. לא עוד. ברור לנו שחזרה לקווי 1967 פירושה במקודם או במאוחר- חזרה לקווי 1939. אנו אומרים לכם בצורה חדה וברורה: לעולם לא ניסוג ונאפשר הקמת ישות ריבונית טרוריסטית בלב מדינתנו. אנו קוראים לכם לחדול מייד מכל התערבות במדיניות ישראל, במישרין או בעקיפין,  ודורשים מכם להפסיק לסייע לאויבי ישראל ולבטל את החלטתכם הצבועה בצבעים קודרים של אנטישמיות. החלטה זו איננה צודקת, איננה מוסרית, איננה לגיטימית ועומדת בניגוד גמור גם למשפט הבין לאומי לפיו יש לישראל זכות ראשונים הן על תל אביב ויהודה ושומרון, והן על רמת הגולן וירושלים".  

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו