"שלא תטעו – האיומים לא פחתו. הם רק השתנו והפכו להיות חמקמקים, מתוחכמים, מסוכנים מאוד. את מקומם של צבאות יתפסו בשנים הקרובות ארגוני טרור מאומנים, חמושים מכף רגל ועד ראש וחסרי מעצורים, שיאתגרו אותנו לאורך הגבולות מקרוב ומרחוק, בניסיון לפגוע בנו באמצעות טרור וירי רקטות".

כך אמר הערב שר הביטחון משה יעלון, בטקס קריאת רחוב על שמו של אמנון ליפקין-שחק ז"ל בגבעת שמואל.

יעלון הוסיף כי "לעזרתם של הלוחמים בשדה הקרב ביבשה, באוויר ובים, יבואו מערכים אשר יסייעו לצה"ל לשמור על יתרון טכנולוגי משמעותי אל מול המדינות והארגונים שסביבנו. יכולות שהתחלנו לפתח עוד בימיו של אמנון כרמטכ"ל, והיום הן מביאות אותנו לשיאים ולפסגות. איננו משתעבדים לטכנולוגיה – אנו משתמשים בה ומתאימים אותה למציאות החדשה בה קרבות צבא מול צבא, במתכונת שפגשנו בפעם האחרונה לפני 40 שנה, במלחמת יום הכיפורים, הופכים לפחות ופחות רלוונטיים.

"שינויים אלו יסייעו ללוחמים לפעול ביעילות רבה יותר, תוך ניצול היתרונות האנושיים והטכנולוגיים שיעניקו להם אפשרויות רבות להכריע את הקרב באופן מוחץ ומהיר. לכן נקפיד לא לפגוע בהתעצמות ונוסיף להשקיע בה, שכן היא זו אשר תשמור על היתרון האיכותי של מדינת ישראל".

על אמנון שחק אמר יעלון, כי "ספר דברי הימים של הארץ הזו יזכור את אמנון המנהיג והמפקד. האיש שהקפיד להיות תמיד במקום ובזמן שכל לוחם צריך להיות בו: בשורה הראשונה, המסתערת. שהוביל צבא תוסס מחשבתית, מחדש מבצעית, שהתאים את עצמו לרוח התקופה. למדתי ממנו מהו גיבוי אמיתי. מהי אחריות. מהי דוגמה אישית.  למדתי להתייחס לשינוי כאל הדבר הקבוע היחיד בסדר היום. למדתי כמה חשוב לטפח סל מרובה של מחשבות, דעות ועמדות, ולאפשר להן להישמע גם אם אינן קולעות לעמדותיי. כמה קריטי להבין שהתבונה אינה נמצאת רק במקום אחד.

"הצבא של השנים הקרובות יהיה צבא שאמנון זכה להכיר רק את ניצניו. השינויים באזור מחייבים אותנו לשאול בכל בוקר מה השתנה, בדיוק כפי שאמנון לימד אותנו, ולהתאים את עצמנו למציאות המשתנה".