השרה לבנת: ניצן אלון התנהג בצורה מבישה

שרת התרבות והספורט לימור לבנת בביקורת חריפה על אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון, בנוגע להתנהלותו סביב רצח אחיינה בן יוסף הי"ד.

עדו בן פורת , י"ד באב תשע"ג

ניצן אלון,
ניצן אלון,
פלאש 90
שרת התרבות והספורט, לימור לבנת (הליכוד ביתנו), מותחת ביקורת חריפה על אלוף פיקוד המרכז, ניצן אלון, בנוגע להתנהלותו סביב רצח אחיינה, בן יוסף לבנת הי"ד.

נזכיר כי בן יוסף הי"ד נרצח על ידי שוטרים פלסטינים בעת שיצא מקבר יוסף בשכם. בתחילת החודש הוגשו כתבי אישום לבית המשפט הצבאי בשומרון נגד המחבלים. 

"ראש השב"כ יורם כהן התקשר אלי והודיע לי שחוליית המחבלים נתפסה", ספרה לבנת ל'ידיעות אחרונות', "הודיתי לו מאוד. זה מאוד ריגש אותי. היו לי דמעות בעיניים ואיבדתי את המילים לכמה דקות".

לבנת המשיכה לשחזר את שיחת הטלפון עם ראש השב"כ. "כהן עדכן אותי שאחד העצורים הודה שהוא זה שירה ושחברי החוליה הודו שהם ניסו ליצור מצג שווא כאילו הוא והחבר'ה שלנו פגעו בהם, מה שהיה לא נכון. המחבלים פיזרו אבנים ואפילו פגעו ברגל של אחד מחברי החוליה, פצעו אותו", טענה שרת התרבות.

מכאן עוברת לבנת לתקוף את האלוף ניצן אלון, שכיהן בעת הרצח כמפקד אוגדת איו"ש. "כשבן יוסף נרצח, אלון קרא לזה 'תקרית ירי'. אנחנו אמרנו לו שזה לא 'תקרית ירי', זה רצח. 'תקרית ירי' זה מושג שנועד לתאר אירוע שבו שני צדדים יורים זה על זה, וכאן לא היה שום דבר כזה.

"בן יוסף ואחיין נוסף שלי נכנסו לקבר יוסף להתפלל, וכשהם יצאו החוצה שוטרים פלסטינים התחילו לירות בהם בטירוף. בן יוסף חטף כדור בצוואר ומת מיד", מתארת השרה לבנת.

האחים שלי, אומרת לבנת, לא עשו פרובוקציה. "הירי נגדם כוון כדי לרצוח אבל ניצן אלון לא הסכים בשום אופן להגדרה אחרת מלבד 'תקרית ירי'", לבנת סיפרה כי החלטתו של אלון מנעה מהמשפחה לקבל הטבות למשפחות נפגעי טרור. "כדי שיכירו בבן יוסף כנפגע פעולת איבה היינו צריכים להילחם בטירוף".

השרת לבנת מתארת את התחושות כעת, לאחר הגשת כתב האישום נגד המחבלים. "עכשיו, כשהכל התברר והגישו נגד היורה כתב אישום על רצח, חשבתי לעצמי שההתנהגות הזו של אלון פשוט מבישה. אחר שהתקשרתי לאח שלי כדי לבשר לו שהרוצח נתפס, גיסתי אמרה שהאחיין שניצל וסיפר בזמנו בדיוק מה קרה, התחיל להתרוצץ בבית ולהגיד 'אתם רואים? לא שיקרתי, לא שיקרתי'".

בן יוסף לבנת הי"ד (ועד מתיישבי השומרון)

בתגובה לאמירות הקשות שהטיחה שרת התרבות באלוף פיקוד המרכז, צוטט בעיתון בכיר בצה"ל שהגיב לדברים: "כלל המעשים אשר נקט האלוף ניצן אלון בהקשר לאירוע זה, בתפקידו כמפקד אוגדת יהודה ושומרון דאז וכיום מפקד פיקוד המרכז, מוכיחים כי התייחס לאירוע במלוא החומרה הראויה וכך גם טיפל בו".

הבכיר הצבאי הוסיף בתגובה כי "עם היוודע התקרית נשלחו כוחות צה''ל לאסוף ממצאים מהזירה, בוצע איסוף מודיעיני והחשודים נעצרו ונשפטו על ידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים. עם שחרורם מהכלא הפלסטיני הורה האלוף אלון על מעצרם והבאתם לדין ישראל".