"לעיתים צריך לקבל החלטות קשות לטובת המדינה"

ראש הממשלה נתניהו אמר בישיבת הממשלה שתדון בשחרור מחבלים כי "הרגע הזה אינו קל בשבילי". נתניהו שב והדגיש: "כל הסדר יובא למשאל עם"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א באב תשע"ג

מבין ללבן של המשפחות השכולות. נתניהו
מבין ללבן של המשפחות השכולות. נתניהו
פלאש 90
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה שתדון בנושא שחרור האסירים "הרגע הזה אינו קל בשבילי, הוא אינו קל לשרים, ובייחוד אינו קל למשפחות השכולות שאני מבין ללבן".

לדבריו "יש רגעים שבהם צריך לקבל החלטות קשות לטובת המדינה וזה אחד מאותם רגעים".

בהתייחסו לחידוש המשא ומתן עם הפלסטינים אמר נתניהו "אני מאמין שחידוש התהליך המדיני בעת הזאת הוא דבר חשוב למדינת ישראל, גם כדי לנסות להביא לסיום הסכסוך וגם אל מול המציאות המורכבת באזורנו, ובראש ובראשונה מול האתגרים הביטחוניים מסוריה ומאיראן. כל הסדר, אם יושג במו"מ, יובא למשאל עם".

"חשוב שבהחלטות גורליות כאלה כל אזרח ואזרחית יצביעו באופן ישיר בעניין שקובע את עתיד המדינה. אנחנו נסמיך היום צוות שרים שיקבע את זהות האסירים שישוחררו לאחר פתיחת התהליך ובהתאם להתקדמותו. הצוות בראשותי יכלול את שר הביטחון, את שרת המשפטים, את השר לביטחון פנים ואת ראש השב"כ לשעבר, שר המדע, יעקב פרי, הוסיף ראש הממשלה. 

בישיבת שרי הליכוד הבוקר הודיע נתניהו כי כל החלטה על שחרור ערביי ישראל תובא לאישור מחודש של הממשלה כולה.

בתוך כך, הודיעו השרים ישראל כץ וגלעד ארדן כי יצביעו נגד ההחלטה לשחרר מחבלים והם מצטרפים לשרי הבית היהודי שיתנגדו אף הם למהלך.