"שחרור אסירים מסוכן-בטוח שנתניהו יחליט נכון"

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, בהתבטאות ראשונה בסוגייה מדינית, "אני מכיר אישית את ראש הממשלה - הוא ישקול את הנושא בכובד ראש".

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"א באב תשע"ג

הרב דוד לאו
הרב דוד לאו
צילום: פלאש 90

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, פרסם היום (ראשון) הודעה רשמית בעקבות הדיון בממשלה בנושא שחרור המחבלים, בה העניק גיבוי לראש הממשלה נתניהו.

"שחרור מחבלים חושף את אזרחי ישראל לסיכונים בטחוניים ופוגע קשות ברגשותיהן של משפחות שכולות", ציין הרב לאו.

עם זאת הדגיש הרב לאו, כי "אני מכיר אישית את ראש הממשלה", וכי , "ברור לי שכאח שכול שגם כתב ספר מרכזי על מלחמה בטרור, הוא ישקול את הנושא בכובד ראש ויקבל את ההחלטה הנכונה לעם ישראל".

נזכיר כי הממשלה צפויה להסמיך היום (ראשון) בישיבתה השבועית צוות שרים בראשות ראש הממשלה להחליט על שחרור מחבלים רוצחים שנכלאו לפני החתימה על הסכמי אוסלו במסגרת המשא ומתן המדיני.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח הישיבה, כי "הרגע הזה אינו קל בשבילי, הוא אינו קל לשרים, ובייחוד אינו קל למשפחות השכולות שאני מבין ללבן".

לדבריו "יש רגעים שבהם צריך לקבל החלטות קשות לטובת המדינה וזה אחד מאותם רגעים".

בהתייחסו לחידוש המשא ומתן עם הפלסטינים אמר נתניהו "אני מאמין שחידוש התהליך המדיני בעת הזאת הוא דבר חשוב למדינת ישראל, גם כדי לנסות להביא לסיום הסכסוך וגם אל מול המציאות המורכבת באזורנו, ובראש ובראשונה מול האתגרים הביטחוניים מסוריה ומאיראן. כל הסדר, אם יושג במו"מ, יובא למשאל עם".