הרב לאו לבחורים: אל תצפו במשחקי כדורסל

הרב דוד לאו ממשיך בפעילות להורדת מפלס המתח בין חרדים וחילונים וקורא לבני הישיבות לחדול מלהימצא במקומות בהם נגרם חילול השם.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ב באב תשע"ג

הרב דוד לאו
הרב דוד לאו
צילום: פלאש 90

ימים ספורים לאחר שהתמנה לתפקיד הרב הראשי, ממשיך הרב דוד לאו בפעילות למען הורדת מפלס המתיחות בין חרדים וחילונים.

בין היתר קורא הרב לאו לבני הישיבות היושבים ולומדים תורה על תקן "תורתם אומנותם" לחדול מלהימצא במקומות "שאינם ראויים" ואשר גורמים לחילול השם.

"יש ערבי חמישי מסוימים בחורף שבהם יש סיבה מסוימת, מעיר הולדתי תל אביב, שגורמת שבקיוסקים שיש בהם איזשהו מסך עם צבעים עליו, משום מה רוב הצופים מסביב זה ציבור שחלקם עם כובע וחליפה וחלקם רק עם חולצה, אבל אצל רובם הציציות בחוץ והכיפה שחורה", אמר הרב לאו בשיחה עם בחורים בקעמפ של ישיבת "בית מתתיהו" כשהוא מכוון לבחורים הצופים בטלוויזיה במשחקי כדורגל וכדורסל. "על זה באמת אין לי תשובה", אמר הרב לאו.

בדבריו, שנחשפו ב"קו החשיפות" הטלפוני החרדי, אמר הרב לאו כי "אפילו המשגיחים שלי מתביישים להיכנס לשם בשעות הללו", כשהוא מכוון למשגיחי הכשרות העושים מלאכתם בקיוסקים המצויים תחת השגחה.

בבדיחות ציין הרב לאו, כי הוא כלל אינו מבין את הדחף לכך, "מאי נפקא מינה (מה זה משנה לכם) אם הכושים שמשלמים להם בתל אביב מנצחים את הכושים שמשלמים להם ביוון?".

"אני לא מדבר כרגע מצד האיסור, אני מדבר מצד זה שחס ושלום - תראו איך זה נראה. אנחנו נמצאים בתקופה קשה ואתם לא יודעים איך זה נראה בציבור", הוסיף.