לזכר האם המנוחה - משפחה בהתנדבות

בכל שנה מנציחים 200 בני משפחת אריכא את זכר אם המשפחה ע"י התנדבות ושיפוץ מבנה ציבורי ברחובות. השנה שיפצו את מועדון 'מקום בלב'.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ד באב תשע"ג

בכל שנה מתכנסים בני משפחת אריכא מרחובות להנציח את זכרה של שולמית אריכא שנפטרה לפני 18 שנה דרך תרומה לקהילה. בכל שנה מתנדבים בני המשפחה, החל מילדים ועד למבוגרים, בשיפוץ מבני ציבור בעיר רחובות, בה התגוררה שולמית.

את הכסף להתנדבות השנתית ולשבת משותפת של כל המשפחה באכסניה ביום השנה לפטירת האם, מגייסים בני המשפחה מדמי שכירות של חנות ודירה המושכרת בתל אביב אשר נמצאת בבעלות המשפחה. למשפחה אפילו אתר אינטרנט משותף בו הם מתעדכנים בנעשה אצל כל אחד ואחת ואליו מעלים מידע, תמונות ומכתבי תודה המוענקים להם בעקבות ההתנדבויות שלהם במהלך השנים.

משפחת אריכא החליטה להנציח את האם שולמית במפעל התנדבות היות ושולמית עצמה הייתה מתנדבת במשך השנים וראתה את אחדות עם ישראל כערך עליון ולכן בני המשפחה ראו לנכון להנציח את שמה וזכרה על ידי מפעל התנדבות המקדם את אחדות ישראל.

השנה, בשיתוף הגרעין התורני "אושיות" ברחובות השייך למכללת "אורות ישראל", שיפצו 70 בני משפחת אריכא את מועדון תנועת הנוער "מקום בלב" של OU ישראל בעיר. בני המשפחה קנו למועדון כדורגל שולחן, ניקו וצבעו את המועדון, הציבו נקודות חשמל ותאורה מחוץ למועדון והעניקו ריהוט לרווחת החניכים.

"התושבים מבינים שיש פה גרעין שיש לו 'אבא ואמא'. מכללת אורות ישראל מלווה את הגרעין מבחינה תורנית, רעיונית ופדגוגית", אומר אופיר אבקסיס, מנהל גרעין המורים אושיות ברחובות מבית מכללת אורות ישראל. "משפחת אריכא הופנתה אלינו על ידי גורמי הרווחה בעירייה היות והם סומכים עלינו שאנחנו נמצא עבורם את ההתנדבות החשובה ביותר כמי שנמצאים בשטח ומכירים את הצרכים".