אבסורד. ח"כ קול
אבסורד. ח"כ קול פלאש 90
ח"כ עדי קול (יש עתיד), הגיבה הבוקר (ראשון) לראשונה מאז הצביעה נגד עמדת הקואליציה והושעתה מפעילות פרלמנטרית.

"תשמחו לשמוע כי השמועות על מותי/כליאתי/שלילת גישתי לפייסבוק, היו חסרות שחר. אני חיה, נושמת, חושבת, כותבת, וממשיכה להביע את דעותיי", כתבה הבוקר קול בעמוד הפייסבוק שלה.

ח"כ קול הבהירה את שתיקתה מאז התקרית בשבוע שעבר, ותקפה את "הקרנבל התקשורתי" שהתחולל סביבה. "שתקתי בימים האחרונים, כי נראה היה שהדיון יצא מכל פרופורציה, ולא רציתי להמשיך וללבות אותו. אילולא הקרנבל התקשורתי, הייתי ודאי מסכמת את יום רביעי האחרון כעוד יום לא פשוט 'בעבודה', בו למדתי כמה שיעורים חשובים להמשך הדרך".

"אני לא הולכת לשום מקום. באתי לכנסת כדי להשמיע את קולי ולקדם את הערכים והעקרונות שאני מאמינה בהם. וזה מה שאעשה", הדגישה קול.

נזכיר כי ח"כ קול נמנעה בהצבעה הראשונה על חוק המשילות, ובתגובה נענשה באופן חמור על ידי יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד ויו"ר הסיעה, עופר שלח. קול לא תורשה להגיש הצעות חוק בתקופה הקרובה על מכסת סיעת 'יש עתיד', ואף לא תנאם בכנסת במסגרת דיונים סיעתיים.

בהצבעה על חלקו השני של חוק המשילות, בהמשך הערב, קול כבר הצביעה בעד, והיא אף אולצה להתנצל על הצבעתה הראשונה.

ח"כ אילן גילאון (מרצ) התייחס בנאום במליאה לסנקציה שהוטלה על ח"כ קול ומתח ביקורת על מפלגת יש עתיד. "כפיתם עליה בסחיטה ובאיומים להתנצל - זוהי הפוליטיקה החדשה שלכם?", תהה. "עד עכשיו התנגדתי לכם. מהיום הזה אני בז לכם".

בסוף השבוע התייחס השר לפיד לתקרית המביכה וטען כי הסיפור יצא מכל פרופורציה. "לפעמים הפערים בין המציאות ומה שנכתב עליה הופכים להיות מגוחכים", כתב לפיד.

בתגובה למחאה שהתעוררה בעקבות הדברים כתב לפיד לפעיליו כי "בעת ההצבעה על שינוי שיטת המשטר עדי נמנעה במפתיע למרות המשמעת הסיעתית, ואני בתגובה השעיתי אותה מפעילות פרלמנטרית. הדיון בנושא היה גועש, האופוזיציה כמובן חגגה, המילה 'דיקטטור' הושמעה שוב ושוב, ח"כ גפני עלה על הבמה ורעד מזעם קדוש בעת שזעק על כך שאנחנו מפלגה לא דמוקרטית".

בהמשך תקף לפיד את חבר הכנסת גפני שיצא נגדו בחריפות. "רגע, אני חייב לחזור על המשפט הזה: ח"כ משה גפני – גפני! אלוהים ישמור!! כידוע ח"כ גפני הוא אדם שבא ממפלגה שבה אתה לא יכול להיות חבר אם אתה: מזרחי, אתיופי, רוסי, חייל, הומו, חילוני, כיפה סרוגה, אישה. בעצם אתה לא יכול להיות חבר במפלגה של גפני אלא אם כן אתה לבוש, מתנהג, מדבר, זז, נושם וחושב בדיוק כמו ח"כ גפני. אני לא רוצה להישמע שיפוטי, אבל לא בטוח שזה הופך אותו לגורם מוסמך בשאלה מהי בדיוק מפלגה דמוקרטית".

גם מפלגת העבודה קיבלה התייחסות. "אני לא חושב שגם מפלגות כמו העבודה, שבה כולם שונאים את כולם בלהט, מלכלכים אחד על השני בעיתונים מהבוקר עד הערב ולא מצליחים לשתף פעולה בשום נושא הן מופת דמוקרטי".

"באותו יום חמישי בערב, אחרי המהומה הגדולה, היינו כל חברי הכנסת של יש עתיד, כולל עדי קול, על המרפסת של הרב שי פירון ביישוב אורנית. החום בדיוק פג, ושתינו יין אדום ודיאט ספרייט, ודיברנו. שיחה ארוכה, אוהבת, פתוחה, עמוק לתוך הלילה. עדי הסבירה מה קרה לה, ואני דיברתי על כמה חשוב שלא נפתיע אחד את השני, והתחבקנו, ואמרנו שזה לא יקרה לנו שוב כי אנחנו אנשים שעובדים על עצמם ויודעים לבנות שפה אחרת וללמוד מטעויות".