הרב דרורי: האמת באיזה מקום באמצע

רבה של קריית שמונה מקווה כי הרשעת הרב אלון תשים קץ להאשמות ההדדיות. "נראה שהרב אלון לא ראה בדבר בעיה עמוקה כפי שראו קורבנותיו".

בני טוקר , א' באלול תשע"ג

ללמוד את הכרעת הדין. הרב אלון בביהמ"ש
ללמוד את הכרעת הדין. הרב אלון בביהמ"ש
פלאש 90

רבה של קרית שמונה, ראש ישיבת ההסדר וממנהיגי הציונות הדתית, מקווה כי החלטת בית המשפט להרשיע את הרב אלון, תשים קץ לסאגה המתמשכת ולהאשמות ההדדיות.

"אין ספק שזוהי החלטה כואבת מאוד וצריכים לעיין בה עד הסוף כדי להבין את משמעות הדברים בפועל. אבל למדנו מתוך הסיפור הזה שקודם כל אפשר להבין את פורום תקנה וההתלבטויות הגדולות שהיו לו בנושא, וגם הבנו ואולי אפשר להבין מתוך הדברים האלה את קו ההתגוננות של הרב אלון, שזה כנראה מבטא את האמת הפנימית שלו, בלי שהוא ראה בדבר הזה בעיה כה עמוקה כמו שראו את זה הקורבנות שלו", דברי הרב דרורי.

בדבריו מדגיש הרב דרורי כי הפרשה שהסתיימה מחייבת את כל הציבור ללמוד את הלקח, "אנחנו מחויבים תמיד בזהירות גדולה מאוד כלפי חברינו וכלפי כבוד התורה, כי הרב אלון אין ספק שהוא כשרון גדול, בעל כוחות רוחניים שקסמו לרבים שהלכו בעקבותיו ואני מקווה שהדבר הזה יוכל לשים חיץ גדול וברור והרבה יותר מוחלט, שיבינו שיש הבדל בין שמועות לדברים שנאמרים. כולם כיוונו וחיפשו את האמת והאמת באיזה שהוא מקום נמצאת באמצע, ואני מקווה שהדבר הזה יניח לנו מכל ההצהרות מסביב ויתנו אפשרות ליישר את ההנהגות של כל הציבור ושל כל הנוער ושיבינו שיש כאן בעיות וידעו להיזהר מפניהם".

הרב דרורי מקווה שגם פורום תקנה ילמד את הלקח מהפרשה, "אני חושב שפורום תקנה עד היום התנסח די בזהירות, והיו מקרים שהוא התנסח שלא כל כך בזהירות . ההחלטה של בית המשפט צריכה לכוון גם את פורום תקנה וגם את הרב אלון. צריך לדעת להיזהר בדברים מסוימים ומצד שני לדעת לעמוד על המשמר בנושאים אלה.  זהו הדבר הראשוני שחובתו של כל איש תורה וכל אדם בישראל ואסור בשום אופן לזלזל בדברים שנאמרים כי בדברים האלה יש עדות על מציאות מסוכנת במידה רבה ושצריך להיזהר ממנה. אני חושב שבית המשפט מאוד נזהר בלשונו והצליח גם להחיל את הטענות של פורום תקנה וגם את קו ההתגוננות של הרב מוטי".