"להודות גם על מה שנראה רע"

עשרות הצטופפו בשיעורו השבועי של הרב מוטי אלון במושבה מגדל שעל יד הכנרת. "אין עורך דין מלבדו", אמר הרב אלון כשרעייתו לצידו.

ערוץ 7 , א' באלול תשע"ג

עשרות בני אדם הצטופפו הערב (רביעי) בשיעורו השבועי של הרב מוטי אלון במושבה מגדל שעל יד הכנרת, על רקע החלטת בית המשפט להרשיע את הרב אלון ולייחס לו מעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות.

בפתח השיעור התפרץ גבר שנכח בקהל, הזדהה כאדם שעבר הטרדה מינית וקרא לרב אלון "אתה אדם גדול! תגיד שחטאת". מקורביו של הרב החלו לשיר והוציאו את הגבר מחוץ לבית המדרש.

בתגובה למהומה שפרצה אמר הרב אלון כי ייתכן שהאיש נשלח "כדי לייצר משהו". הרב אלון הבהיר כי הוא "מוחל וסולח לשולח ולזה הנשלח".

"היום, ראש חודש אלול, צריכים להמשיך לעשות באהבה, בתורה ובשמחה", אמר הרב אלון, "זה היום עשה ה'. אי אפשר להתעלם שרבים נמצאים פה גם בגלל החלטת בית המשפט מהבוקר. מישהו סיפר לי השבוע שלמילים 'אין עוד מלבדו' צריך להוסיף גרשיים מעל המילה 'עוד', בבחינת 'עורך דין'. 'אין עורך דין מלבדו'", אמר הרב אלון כשרעייתו יושבת לצידו.

הרב אלון הזכיר את נאומו מהבוקר, "כל צורה שלא תהיה היא שליחות שהקדוש ברוך הוא רוצה שנעבור, ואדרבה אם השליחות שהוא רוצה היא קשה - אז צריך לברך גם על מה שנראה רע".


באדיבות ערוץ 10