שטבון לראשי הישיבות: אתם המנוע הערכי

ח"כ יוני שטבון שיגר לראשי הישיבות הציוניות מכתב גלוי בו הוא מחזק את ידיהם ומדגיש את תרומתן העצומה של הישיבות לחברה כולה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ג

ח"כ יוני שטבון
ח"כ יוני שטבון
צילום: פלאש 90

זמן אלול של שנה"ל תשע"ד החל הבוקר (חמישי), ואלפי בחורי ישיבות ציונים וחרדים שבו לבתי המדרש עם תום חופשת "בין הזמנים".

ברקע החזרה לספסלי בית המדרש עומד השנה הדיון הנוקב בחברה הישראלית בשאלת השוויון בנטל.

ח"כ יוני שטבון מהבית היהודי, פרסם היום (חמישי) מכתב פומבי לראשי הישיבות הציוניות ובו ביקש לחזק את ידם. שטבון, החבר בוועדות חוץ וביטחון והחינוך של הכנסת, כתב לרבנים: "בימים של דיון חברתי נוקב, ראיתי לי לחובה לחזק את ידיכם ולהבהיר פומבית שלימוד התורה הוא מעמודי התווך של החיים בישראל, וכך ראוי שיהיה".

שטבון הסביר, כי "עולם התורה הוא המקשר את האומה הישראלית כולה לעברה, מורשתה וערכיה. עם השואף לעתיד יציב ובטוח לא יוכל לפנות עורף לעברו, לא יוכל להתנשל ממורשתו, לא יוכל להתנתק מערכיו".

במכתבו הדגיש שטבון לראשי הישיבות כי "אתם המנוע הערכי לתנועה הציונית בימינו". שטבון הבהיר כי הוא רואה בעולם התורה הציוני בעל אחריות רוחנית גדולה לזהות היהודית והציונית בישראל, והדגיש כי "בימים של אובדן דרך ובלבול, בימים שבהם לדבר ציונות זה לא כבר לא אופנתי אחריותכם גדולה מאי פעם".

ח"כ שטבון קרא לראשי הישיבות: "אתם המשלבים תורה ועבודה, ספרא וסייפא, מאבני היסוד של חברה כולה. הרימו ראש והמשיכו באמונה, תרומתכם קריטית מאוד".