"יבוא יום ונשוב לגוש קטיף"

בבית הכנסת 'החורבה' בירושלים התקיים ערב עיון לציון 8 שנים לשריפת בתי הכנסת בגוש קטיף, "ארץ ישראל שלנו ולא צריכים לתת שום הסבר".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ג

תנועת 'קוממיות' קיימה הערב (רביעי), כמידי שנה, את עצרת הזכרון המרכזית לציון 8 שנים לשריפת בתי הכנסת בגוש קטיף ויציאת צה"ל מרצועת עזה.

ח"כ זבולון כלפה (הבית היהודי) אמר באירוע כי "ככל שנחזק את הערכים בעם ישראל ונוריד את החומות בין הציבורים השונים, לאט לאט יבינו אותנו יותר".

"אני אומר פה באופן ברור: בשום פנים ואופן לא אתן ידי לשום מסירה של חלק מהארץ וגם לא אהיה שותף לכך. הזיכרון הוא דבר עוצמתי והציבור נוטה לשכוח. יבוא יום ונשוב לכל אותם המקומות לא צריך לחפש תירוצים ביטחוניים או כלכליים - ארץ ישראל שלנו ולא צריכים לתת שום הסבר. חובה עלינו לחזור לשורשים. משם הכל מתחיל".

יו"ר התנועה, מוסא כהן, אמר כי העצרת מתקיימת מתוך ציפייה לבניין ומבט קדימה, "ההסתכלות קדימה מנחה אותנו במעשינו כיום, לזקוף את קומתנו אל מול אתגרי השעה, להניף את דגל האמת בגאון ולחזק את השאיפה לחיזוק וחיבור שלם בין ארץ ישראל, העם והתורה".

"אמנם אנחנו מקיימים ערב עיון למאורע שארע לפני 8 שנים, אך הכל כל כך רלוונטי - הרוח הארץ ישראלית מאויימת בימים האלה על ידי חולשת ההנהגה, ואנו כציבור שזוכר את היישובים והמורשת של החיבור לקרקע הקדושה משתדלים להיות ראש החץ המצביע על ערכים וחזון
אותם העם מבקש".

יו"ר המרכז למורשת גוש קטיף וצפון השומרון, מוכי בטר, אמר "ח' באלול – היום בו לפני 8 שנים בערו בתי הכנסת של חבל עזה. תמונות אש הלהבה האדומה על רקע שחור הלילה תיוותר לנצח כאחת התמונות שסימלו יותר מכל את חורבן ההתיישבות היהודית ברצועה".

בטר ציין כי ח' באלול הוא גם היום בו נשרפה העיר העליונה של ירושלים בשנת 70 לספירה הנוצרית, "בדיוק חודש חסר יום אחרי חורבן בית המקדש. כמה סמלי שהטקס מתקיים בבית-הכנסת 'החורבה'. בבית כנסת שחרב ונשרף כולו במלחמת העצמאות, אנו מציינים את זכר בתי הכנסת שחרבו ונשרפו בגוש קטיף. כשם שבית-הכנסת 'החורבה' שוקם והוקם מחדש במלוא תפארתו, כך גם בתי הכנסת של גוש-קטיף עוד ישוקמו ויקומו במלוא תפארתם במקומם המקורי, בחבל עזה".

אליעזר אורבך העומד בראש ועד מתיישבי גוש קטיף אמר כי "ציון היום שבו נהרסו בתי הכנסת בגוש קטיף מסמל את חורבן עולם התורה המיוחד שנבנה סביב בתי הכנסת בישובי גוש קטיף, בזכירה סוד הגאולה. אנו זוכרים ומתגעגעים, ולמרות שאנו בונים ישובים חדשים אנו מחכים ליום שנוכל לחזור. היום יותר מתמיד צריך לזכור ולהזכיר שאסור שאסון כזה יחזור ח"ו בחבלי ארץ אחרים בארץ ישראל".טוען....