אסיר ביטחוני יהודי פתח בשביתת רעב בכלא אשל

גור המל, אסיר עולם המרצה את עונשו משנת 2000 בגין רצח פלסטיני בסמוך ליישוב איתמר, פתח בשביתת רעב בעקבות שחרור המחבלים.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ג

שביתת רעב. כלא אשל
שביתת רעב. כלא אשל
פלאש 90

גור המל, אסיר עולם המרצה את עונשו משנת 2000 בגין רצח פלסטיני בסמוך ליישוב איתמר, הכריז אתמול (ד') בשעות הצהריים מתא מאסרו בכלא אשל בב"ש על פתיחה בשביתת רעב.

המל פתח בשביתת הרעב בעקבות שחרור האסירים הפלסטינאיים אמש, וחוסר נכונותה של ממשלת ישראל לשחרר את האסירים הביטחוניים היהודים במקביל.

על פי הודעתו לשירות בתי הסוהר, ימשיך המל בשביתת הרעב, עד אשר תתקבל ההחלטה לשחרר אותו, ואת יתר האסירים היהודים ממאסר.

מקורביו של המל טוענים, כי מיד עם היוודע דבר שביתת הרעב, פעלו בשב"ס במטרה לבודד את המל משאר האסירים, זאת מחשש להתססתם, כשבמקביל לכך, הודיע שירות בתי הסוהר, כי הוא שולל את זכויותיו של המל, לרבות החזקת מכשירי חשמל וקיום שיחות טלפון.

מקורביו הגיבו לדבר השביתה והסבירו: "בשבועות האחרונים גור, כמו גם שאר האסירים הביטחוניים היהודים, שמעו על שחרורם הצפוי של 104 המחבלים הערבים, וקיבלו זאת בצורה קשה במיוחד. גור הסביר כי אין כל הגיון בשחרור מחבלים כחלק ממחווה, מבלי שישחררו גם את האסירים היהודים, אשר כלואים על אותן העבירות בדיוק".

יו"ר עמותת חננו, הפועלת למען שחרור האסירים היהודים, שמואל (זנגי) מידד: "בישראל כלואים היום אסירים יהודים, אשר בניגוד למחבלים הערבים אשר השתחררו אמש, לא ישובו לעסוק בטרור, ומבקשים להתחיל מחדש את חייהם לצד משפחתם. אני בהחלט יכול להבין את כאבו של גור, והמחשבה כי מחבלים ערבים ישוחררו ויהודים לא, היא פשוט לא נסבלת והעוול זועק לשמיים. אני פונה לראש הממשלה ומבקש כי יקדם את שחרורם של כלל אסירי הלאום היהודיים, עם ישראל מצפה לקבל מחווה גם כן, מהממשלה שלו עצמו".