אחותו של שובת הרעב: איפה הלב היהודי

קמה ליקסנברג-כהן, אחותו של האסיר גור המל שפתח בשביתת רעב, כואבת את היחס של המדינה לאחיה, שעונשו אפילו לא נקצב.

בני טוקר , ט' באלול תשע"ג

שביתת רעב. כלא אשל
שביתת רעב. כלא אשל
פלאש 90

קמה כהן ליקסנברג, אחותו של גור המל, האסיר היהודי שפתח אתמול בשביתת רעב, טוענת בראיון לערוץ 7 כי אחיה עובר כבר 15 שנה התעללות אכזרית על ידי מדינת ישראל.

לטענתה, אחיה הרג פלשתיני לפני 15 שנה, כתוצאה מסערת רגשות בשל רצח שני חבריו מיצהר, במהלך אירוע לא מכוון שיצא מכלל שליטה ולאחר מכן תוך הבעת חרטה מוחלטת על מעשיו.

"הוא היה אז בן 27 כששני חבריו הטובים, שלמה ליבמן הי"ד והראל עוז בן נון הי"ד נרצחו בעת מילוי תפקידם ביצהר, הוא לא תכנן לרצוח ערבי, אמנם הוא היה מאוד נסער, אבל מדובר במפגש שיצא מכלל שליטה", היא מדגישה.

לדבריה, מדינת ישראל מתעללת באחיה ועד היום לא קצבה את דינו, "הוא יושב כבר 15 שנה בלי שיקצבו לו עונש, אין לו בעצם שום אור בקצה המנהרה. השב"כ מעורב בזה והכול חסוי. אין לו אפשרות להגיש בקשה לחנינה או לשליש, כי בעצם אין לו גזר דין הכול חסוי. הוא יושב בבידוד וכבר 15 שנה הוא לא יצא אפילו פעם אחת לחופשה, חוץ מלהלווית אמו לפני 4 שנים".

קמה ליקסנברג כהן, מציינת היום בדיוק, 12 שנה לרצח בעלה, מאיר ליקסנברג, שנרצח בכביש שבין אלון מורה לאיתמר. ההחלטה של אחיה לפתוח בשביתת רעב קשה עבורה, "הוא דיבר איתי לפני ואמר לי שהוא הולך לפתוח בשביתת רעב. נוצר פה מצב אבסורדי שלא רק שלא משחררים את האסירים היהודים, שהביעו חרטה מלאה ומבחינה סטטיסטית פותחים בחיים חדשים וטובים, אלא משחררים מחבלים שרצחו יהודים ולא הביעו חרטה. זה לא שצריך לשחרר מחבלים, אבל אם כבר נעשה העוול הזה, אז איפה הלב היהודי לגבי אח שלי".