בועז אלברט נעצר
בועז אלברט נעצרדוברות יצהר

בועז אלברט, תושב יצהר שחושמל על ידי שוטרים באקדח "טייזר" במהלך מעצרו, הגיש היום (ראשון) תלונה למחלקה לחקירות שוטרים נגד שוטרי היס"מ שהשתתפו במעצרו.

אלברט, המיוצג על ידי עו"ד עדי קידר מטעם 'חוננו' דורש לחקור את השימוש שנעשה באקדח טייזר במהלך מעצרו.

עורך דינו אמר לחדשות 2, כי "האלימות הקשה של אירועי ערב חמישי, הביאה להגשת תלונה הבוקר במחלקה לחקירות שוטרים. אני רוצה להאמין שהתמונות הקשות שקיבלנו, יזעזעו את מערכת המשפט בישראל, כשם שזעזעו את כלל אזרחי מדינת ישראל".

"כולי תקווה כי מח"ש יפעלו בצורה לא מתפשרת על מנת להוקיע את השוטרים האלימים משורותיה של משטרת ישראל, וכי המקרה האלים ממנו סבל בועז אלברט, לא ישוב עוד לעולם", הוסיף פרקליטו של אלברט.

שמואל (זנגי) מידד ציין כי "התנהלות שוטרי היס"מ בערב חמישי, הייתה לא פרופורציונלית, לא הגונה, ובעיקר מצערת. במקרים רבים מדיי, אנו עדים להתנהלות אלימה של רשויות החוק, כאשר היא מופנית לרוב כנגד תושבי ההתנחלויות".

"אני קורא למפכ"ל המשטרה לחקור את הנושא בהקדם, וכולי תקווה כי שוטרי ישראל ידעו להבא, כי את תפקידם יש לבצע מבלי להשתמש באלימות מיותרת, על אחת כמה וכמה, כשהיא מופעלת מול עיניהם המפוחדות של ילדים תמימים".

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הורה היום (ראשון) להקפיא את השימוש באקדח טייזר. במקביל מינה דנינו צוות בדיקה באגף המבצעים לבחינת יעילות השימוש באקדח המחשמל. 

ההודעה מגיעה אחרי שבסוף השבוע תועדו שוטרים הפוגעים באמצעות טייזר במהלך מעצרו של תושב יצהר בעז אלברט, למרות שלא התנגד לכך.